דף הבית » לא להאמין » אחרי כמה זמן אפשר לעשות בדיקת הריון?

אחרי כמה זמן אפשר לעשות בדיקת הריון?

אחרי כמה זמן אפשר לעשות בדיקת הריון?

אחרי כמה זמן אפשר לעשות בדיקת הריון?

בדיקות הריון הן כלי חשוב לנשים המנסות להרות או שעלולות להיות בהריון. לדעת כמה זמן אחרי שאתה יכול לעשות בדיקת הריון יכול לעזור לך לקבוע אם אתה בהריון או לא. הדרך המדויקת ביותר לקבוע אם אתה בהריון היא לבצע בדיקת הריון. בדיקות הריון מודדות את כמות הגונדוטרופין הכוריוני האנושי (hCG) בשתן שלך. הורמון זה מיוצר על ידי השליה זמן קצר לאחר שביצית מופרית מתחברת לדופן הרחם. רוב בדיקות ההריון הביתיות נועדו לזהות רמות hCG בשתן שלך. כמות ה-hCG בגופך עולה במהירות בתחילת ההריון, כך שככל שתקדימו לבצע בדיקת הריון, כך התוצאות יהיו מדויקות יותר.

תוך כמה זמן אפשר לעשות בדיקת הריון?

רוב בדיקות ההריון הביתיות יכולות לזהות hCG בשתן שלך מיד כשבעה ימים לאחר שהכנסת להריון. זוהי הפעם המוקדמת ביותר שבה תוכל לבצע בדיקת הריון ולצפות לתוצאות מדויקות. אם תבצע בדיקת הריון מוקדם מדי, אתה עלול לקבל תוצאה שלילית כוזבת. המשמעות היא שהבדיקה תראה שאינך בהריון, למרות שאולי כן. הסיבה לכך היא שרמות ה-hCG בגוף שלך עדיין לא מספיק גבוהות כדי שהבדיקה תזהה.

מתי כדאי לעשות בדיקת הריון?

הזמן הטוב ביותר לבצע בדיקת הריון הוא שבוע לאחר הפסקת המחזור. זה כאשר רמות ה-hCG בגופך גבוהות מספיק כדי שהבדיקה תוכל לזהות. אם תעברי בדיקת הריון לפני שמפספסים את המחזור, עלולה לקבל תוצאה שלילית שגויה. הסיבה לכך היא שרמות ה-hCG בגוף שלך עדיין לא מספיק גבוהות כדי שהבדיקה תזהה.

מה משמעות התוצאות?

אם בדיקת ההריון חיובית, זה אומר שאת בהריון. אם הבדיקה שלילית, זה אומר שאת לא בהריון. חשוב לזכור שתוצאה שלילית לא תמיד אומרת שאת לא בהריון. אם תבצע את הבדיקה מוקדם מדי, אתה עלול לקבל תוצאה שלילית כוזבת.

מה כדאי לעשות לאחר בדיקת הריון?

אם בדיקת ההריון חיובית, כדאי לקבוע תור לרופא. הרופא שלך יכול לאשר את ההיריון ולספק לך מידע על טיפול טרום לידתי. אם הבדיקה שלילית, עליך להמתין מספר ימים ולבצע בדיקה נוספת. אם גם הבדיקה השנייה שלילית, עליך לקבוע תור לרופא שלך כדי לדון בגורמים אפשריים אחרים להחמצת המחזור שלך.

סיכום

בדיקות הריון מודדות את כמות ה-hCG בשתן. רוב בדיקות ההריון הביתיות יכולות לזהות hCG בשתן שלך מיד כשבעה ימים לאחר שהכנסת להריון. הזמן הטוב ביותר לבצע בדיקת הריון הוא שבוע לאחר הפסקת המחזור. אם בדיקת ההריון חיובית, זה אומר שאת בהריון. אם הבדיקה שלילית, יש להמתין מספר ימים ולבצע בדיקה נוספת. אם גם הבדיקה השנייה שלילית, עליך לקבוע תור לרופא שלך כדי לדון בגורמים אפשריים אחרים להחמצת המחזור שלך.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן