דף הבית » לא להאמין » אטרקציות לילדים בדרווישים מסתחררים, קוניה, טורקיה

אטרקציות לילדים בדרווישים מסתחררים, קוניה, טורקיה

אטרקציות לילדים בדרווישים מסתחררים, קוניה, טורקיה

מה זה הדרווישים המסתחררים?

הדרווישים הסוערים היא אטרקציה ייחודית שניתן למצוא בקוניה, טורקיה. זהו סוג של פולחן סופי, שבו המשתתפים מסתובבים במעגלים כשהם לבושים בגלימות לבנות וכובעים גבוהים. מאמינים שנוהג זה מקרב את המתפללים לאלוהים, והוא נהוג בטורקיה מאז המאה ה-13. הילדים יהיו מוקסמים ממראה הדרווישים המסתובבים, כמו גם מהתלבושות הצבעוניות והמוזיקה שמלווים את הטקס.

היסטוריה של הדרווישים המסתחררים

הדרווישים המסתחררים הם חלק ממסדר מבלוי, אשר נוסד על ידי המשוררת והמיסטיקנית המפורסמת רומי במאה ה-13. רומי האמינה שהטוויה של הדרווישים היא דרך להגיע למצב של אקסטזה רוחנית, והתרגול הועבר לאורך מאות שנים. במאה ה-19 נאסר מסדר מבלוי על ידי האימפריה העות'מאנית, אך בסופו של דבר הותר לתרגל אותו שוב במאה ה-20.

למה לצפות בדרווישים הסוערים

בעת ביקור בדרווישים הסוערים, הילדים יוכלו לצפות בטקס, הנמשך בדרך כלל כ-45 דקות. במהלך הטקס, הדרווישים מסתובבים במעגלים כשהם לובשים את הגלימות הלבנות והכובעים הגבוהים שלהם. המוזיקה המלווה את הטקס היא בדרך כלל מוזיקה טורקית מסורתית, והיא יכולה להיות מהפנטת למדי. לאחר סיום הטקס, הילדים יוכלו להצטלם עם הדרווישים וללמוד עוד על ההיסטוריה והתרבות של מסדר מלוי.

המשמעות של הגלימות הלבנות

הגלימות הלבנות שלובשים הדרווישים מסמלות את טוהר הנפש. הכובעים הגבוהים נועדו לייצג את מצבות המתים, והסביבון נועד לסמל את עליית הנשמה לרמה גבוהה יותר של תודעה. ילדים יוכלו ללמוד יותר על הסמליות של הטקס ומדוע הוא כל כך חשוב למסדר מבלוי.

המוזיקה של הדרווישים המסתחררים

המוזיקה המלווה את הטקס היא בדרך כלל מוזיקה טורקית מסורתית, ולעתים קרובות היא מהפנטת למדי. המוזיקה נועדה לעזור לדרווישים להגיע למצב של אקסטזה רוחנית, וילדים יוכלו להעריך את יופייה של המוזיקה. המוזיקה היא גם דרך מצוינת ללמוד יותר על התרבות וההיסטוריה של מסדר מבלוי.

למידע נוסף על מסדר מבלוי

ילדים יוכלו ללמוד עוד על מסדר מבלוי וההיסטוריה שלו על ידי ביקור במוזיאון מבלוי בקוניה. המוזיאון הוא ביתם של אוסף של חפצים מהמסדר, כמו גם מידע על ההיסטוריה והתרבות של המסדר מבלוי. ילדים יוכלו ללמוד יותר על משמעות הטקס והסמליות שמאחוריו.

אטרקציות נוספות בקוניה

קוניה היא ביתם של אטרקציות רבות אחרות, כולל מוזיאון מבלנה, שבו נמצא קברה של רומי. ילדים יוכלו גם לבקר במסגד אלאדין, שהוא אחד המסגדים העתיקים בטורקיה. ישנם גם מספר פארקים וגנים בקוניה שמתאימים לטיול משפחתי. ילדים יוכלו לחקור את העיר וללמוד עוד על ההיסטוריה והתרבות של קוניה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן