דף הבית » המלצת הצוות » איך מדליקים נרות שבת?

איך מדליקים נרות שבת?

איך מדליקים נרות שבת?

מהי שבת?

השבת היא יום המנוחה היהודי, והוא נשמר משקיעת החמה בשישי ועד השקיעה בשבת. זהו זמן של התחדשות רוחנית וזמן לבלות עם משפחה וחברים. במהלך השבת מצווים על היהודים להימנע מעבודה ולהתמקד בעניינים רוחניים. אחד הטקסים החשובים ביותר של השבת הוא הדלקת נרות.

מתי להדליק נרות שבת?

יש להדליק את נרות השבת 18 דקות לפני השקיעה ביום שישי. זה הזמן שבו מתחילה השבת ומכונה "זמן הכוכבים" או "זמן הכוכבים". יש להדליק את הנרות במקום בו יראו אותם, כמו שולחן האוכל.

הברכה

לפני הדלקת הנרות יש לברך. הברכה היא: "ברוך אתה ה' אלוקינו מלך העולם אשר קידשנו במצוותיו וציוונו להדליק את אורות השבת".

משמעות הדלקת נרות שבת

הדלקת נרות שבת היא דרך קבלת השבת ומהווה סמל לשמחה ושלווה. זוהי גם דרך לכבד את היום ולהכיר בקדושתו. הנרות משמשים גם כתזכורת לחשיבות היום ולצורך לקחת פסק זמן מהמולת היום יום.

טקס הדלקת נרות שבת

טקס הדלקת נרות שבת הוא טקס מיוחד. זה נעשה בדרך כלל על ידי אשת הבית, אבל כל אחד יכול לעשות את זה. יש להדליק את הנרות במקום בו יראו אותם, כמו שולחן האוכל. יש להדליק את הנרות 18 דקות לפני השקיעה ביום שישי. הטקס מתחיל בברכה. הברכה היא: "ברוך אתה ה' אלוקינו מלך העולם אשר קידשנו במצוותיו וציוונו להדליק את אורות השבת". לאחר הברכה יש להדליק את הנרות. יש להדליק את הנרות משמאל לימין. יש להדליק תחילה את הנר השמאלי ולאחר מכן את הנר הימני. לאחר הדלקת הנרות צריכה אשת הבית לכסות את עיניה בידיה ולקרוא תפילה. התפילה היא: "יהי רצונך ה' אלוקינו ואלוקי אבותינו, כי אורות השבת יהיו מקור ברכה לנו ולכל ישראל".

סיכום

הדלקת נרות שבת היא טקס חשוב המציין את תחילתו של יום המנוחה היהודי. יש להדליק את הנרות 18 דקות לפני השקיעה ביום שישי ולברך לפני הדלקתם. הדלקת הנרות היא דרך קבלת השבת ומהווה סמל לשמחה ושלווה. זוהי גם דרך לכבד את היום ולהכיר בקדושתו. טקס הדלקת נרות שבת צריך להיעשות בזהירות וביראה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן