דף הבית » הכי חם » הדלקת נרות לאחר השבת: מדריך

הדלקת נרות לאחר השבת: מדריך

הדלקת נרות לאחר השבת: מדריך

מהי שבת?

השבת היא יום המנוחה היהודי, והוא נשמר משקיעת החמה בשישי ועד השקיעה בשבת. זה הזמן לבלות עם המשפחה והחברים, להרהר על השבוע ולחגוג את השבת. במהלך השבת חל איסור על פעילויות מסוימות כמו עבודה, שימוש בחשמל וכתיבה.

מה המשמעות של הדלקת נרות לאחר השבת?

הדלקת נרות לאחר השבת היא מסורת יהודית הנהוגה במשך מאות שנים. זוהי דרך לציין את צאת השבת ולקבל את פני השבוע החדש. הנרות דולקים כדי לסמל את אור השבת ולהזכיר לנו את חשיבות הקדשת הזמן למנוחה ולהרהור.

טקס הדלקת נרות

טקס הדלקת הנרות לאחר השבת הוא טקס פשוט. את הנרות מדליקה אשת הבית, לרוב האם או הסבתא. היא מדליקה שני נרות, אחד לכל יום בשבת. את הנרות מדליקים בגפרור או מצית והלהבה משמשת להדלקת הנרות האחרים. לאחר מכן האישה מברכת ברכה, מודה לה' על השבת ועל השבוע החדש.

משמעות הנרות

הנרות הם סמל לאור השבת ולתקווה לשבוע החדש. אור הנרות הוא תזכורת לחשיבות הקדשת זמן למנוחה ולהרהור. היא גם תזכורת לשמחת השבת ולתקווה לשבוע החדש.

מתי להדליק את הנרות?

בדרך כלל מדליקים את הנרות לאחר שקיעת החמה בשבת, עם תום השבת. זה נעשה בדרך כלל ממש לפני ארוחת הערב. יש להדליק את הנרות במקום בו יוכלו כל הנוכחים לראות אותם.

סיכום

הדלקת נרות לאחר השבת היא מסורת יהודית הנהוגה במשך מאות שנים. זוהי דרך לציין את צאת השבת ולקבל את פני השבוע החדש. הנרות דולקים כדי לסמל את אור השבת ולהזכיר לנו את חשיבות הקדשת הזמן למנוחה ולהרהור. טקס הדלקת הנרות הוא פשוט ונעשה בדרך כלל ממש לפני ארוחת הערב. הנרות הם סמל לאור השבת ולתקווה לשבוע החדש.

נקודות עיקריות:

  • הדלקת נרות לאחר השבת היא מסורת יהודית הנהוגה במשך מאות שנים.
  • הנרות דולקים כדי לסמל את אור השבת ולהזכיר לנו את חשיבות הקדשת הזמן למנוחה ולהרהור.
  • טקס הדלקת הנרות הוא פשוט ונעשה בדרך כלל ממש לפני ארוחת הערב.
  • הנרות הם סמל לאור השבת ולתקווה לשבוע החדש.

הדלקת נרות לאחר השבת היא חלק חשוב מהמסורת היהודית. זוהי דרך לציין את צאת השבת ולקבל את פני השבוע החדש. טקס הדלקת הנרות הוא טקס פשוט ומהווה תזכורת לחשיבות הקדשת זמן לנוח ולהרהר. הנרות הם סמל לאור השבת ולתקווה לשבוע החדש.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן