דף הבית » אטרקציות מומלצות » חומצה פולית לפני הריון: מה שאתה צריך לדעת

חומצה פולית לפני הריון: מה שאתה צריך לדעת

חומצה פולית לפני הריון: מה שאתה צריך לדעת

מהי חומצה פולית?

חומצה פולית היא ויטמין B הממלא תפקיד חשוב בהתפתחות התינוק במהלך ההריון. זה עוזר ליצור את הצינור העצבי, שהופך למוחו וחוט השדרה של התינוק. מומלץ לנשים ליטול חומצה פולית לפני ובמהלך ההריון כדי להפחית את הסיכון למומים מולדים.

מדוע חומצה פולית חשובה לפני ההריון?

חומצה פולית חשובה לנשים שמתכננות להיכנס להריון. זה עוזר להפחית את הסיכון למומים מולדים, כגון ספינה ביפידה ואנצפליה. מומים מולדים אלו מתרחשים בשבועות הראשונים של ההריון, לפני שרוב הנשים בכלל יודעות שהן בהריון. נטילת חומצה פולית לפני ההריון יכולה לעזור להפחית את הסיכון לפגמים אלו.

כמה חומצה פולית עלי לקחת לפני ההריון?

הכמות המומלצת של חומצה פולית לנשים שמתכננות להיכנס להריון היא 400 מיקרוגרם (מק"ג) ליום. ניתן למצוא כמות זו ברוב המולטי ויטמינים ובוויטמינים לפני הלידה. חשוב ליטול את הכמות המומלצת של חומצה פולית לפני ובמהלך ההריון כדי להפחית את הסיכון למומים מולדים.

כמה זמן לפני ההריון כדאי לי להתחיל לקחת חומצה פולית?

מומלץ לנשים להתחיל ליטול חומצה פולית לפחות חודש לפני שהן מתחילות לנסות להיכנס להריון. הסיבה לכך היא שהצינור העצבי נוצר בשבועות הראשונים של ההריון, לפני שרוב הנשים בכלל יודעות שהן בהריון. נטילת חומצה פולית לפני ההריון יכולה לעזור להפחית את הסיכון למומים מולדים.

מהם היתרונות של נטילת חומצה פולית לפני ההריון?

נטילת חומצה פולית לפני ההריון יכולה לסייע בהפחתת הסיכון למומים מולדים, כגון עמוד השדרה ביפידה ואנצפליה. זה גם יכול לעזור להפחית את הסיכון ללידה מוקדמת ומשקל לידה נמוך. חומצה פולית יכולה גם לעזור להפחית את הסיכון להפלה וללידה מת.

סיכום

חומצה פולית היא חומר תזונה חשוב לנשים בהריון. מומלץ לנשים ליטול חומצה פולית לפחות חודש לפני שהן מתחילות לנסות להיכנס להריון. נטילת חומצה פולית לפני ההריון יכולה לעזור להפחית את הסיכון למומים מולדים, לידה מוקדמת, משקל לידה נמוך, הפלה ולידה מת. למידע נוסף, בקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן