דף הבית » הכי חם » כמה זמן אחרי אוביטרל אפשר לעשות בדיקת הריון?

כמה זמן אחרי אוביטרל אפשר לעשות בדיקת הריון?

כמה זמן אחרי אוביטרל אפשר לעשות בדיקת הריון?

מה זה אוביטרל?

אוביטרל היא תרופה מרשם המשמשת לטיפול בדיכאון. זהו מעכב ספיגה חוזרת של סרוטונין סלקטיבי (SSRI) הפועל על ידי הגדלת כמות הסרוטונין במוח. סרוטונין הוא כימיקל שעוזר לווסת את מצב הרוח. אוביטרל משמש לטיפול בהפרעת דיכאון מג'ורי, הפרעת פאניקה והפרעת חרדה חברתית.

כמה זמן לאחר נטילת אוביטרל אפשר לעשות בדיקת הריון?

אם את מנסה להרות, חשוב לדעת כמה זמן לאחר נטילת אוביטרל עליך להמתין לביצוע בדיקת הריון. ככלל, מומלץ להמתין לפחות שבועיים לאחר המנה האחרונה של אוביטרל לפני ביצוע בדיקת הריון. הסיבה לכך היא שאוביטרל יכול להפריע לדיוק הבדיקה.

עד כמה בדיקות הריון מדוייקות?

בדיקות הריון הן בדרך כלל מאוד מדויקות. רוב הבדיקות מדויקות ביותר מ-99% כאשר נלקחות לאחר הפסקת מחזור. עם זאת, אם תבצע את הבדיקה מוקדם מדי, ייתכן שהתוצאות לא יהיו מדויקות. הסיבה לכך היא שכמות הורמון ההריון, גונדוטרופין כוריוני אנושי (hCG), עשויה להיות לא מספיק גבוהה כדי לגלות.

מהם הסימנים להריון?

הסימנים הנפוצים ביותר להריון כוללים:

  • הפסדת מחזור
  • בחילה והקאה
  • שדיים עדינים
  • עייפות
  • הטלת שתן תכופה
  • תשוקה לאוכל
  • שינויים במצב הרוח

אם אתה חווה אחד מהתסמינים הללו, חשוב לבצע בדיקת הריון כדי לאשר או לשלול הריון.

מתי עלי לעשות בדיקת הריון?

אם את מנסה להיכנס להריון, עדיף להמתין עד לאחר הפסקת מחזור לפני ביצוע בדיקת הריון. זה יבטיח שהתוצאות יהיו מדויקות. אם את לא מנסה להיכנס להריון, חשוב לבצע בדיקת הריון בהקדם האפשרי אם את חשה באחד מסימני ההריון.

סיכום

חשוב לדעת כמה זמן לאחר נטילת אוביטרל יש להמתין לבדיקת הריון. ככלל, מומלץ להמתין לפחות שבועיים לאחר המנה האחרונה של אוביטרל לפני ביצוע בדיקת הריון. הסיבה לכך היא שאוביטרל יכול להפריע לדיוק הבדיקה. בדיקות הריון הן בדרך כלל מדויקות מאוד כאשר נלקחות לאחר הפסקת מחזור. אם את מנסה להיכנס להריון, עדיף להמתין עד לאחר הפסקת מחזור לפני ביצוע בדיקת הריון. אם את לא מנסה להיכנס להריון, חשוב לבצע בדיקת הריון בהקדם האפשרי אם את חשה באחד מסימני ההריון.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן