דף הבית » כללי » כמה זמן אחרי אוביטרל אפשר לעשות בדיקת הריון ביתית?

כמה זמן אחרי אוביטרל אפשר לעשות בדיקת הריון ביתית?

כמה זמן אחרי אוביטרל אפשר לעשות בדיקת הריון ביתית?

מה זה אוביטרל?

אוביטרל היא תרופה מרשם המשמשת לטיפול בדיכאון. זהו סוג של מעכב ספיגה חוזרת של סרוטונין סלקטיבי (SSRI) ופועל על ידי הגדלת כמות הסרוטונין במוח. סרוטונין הוא כימיקל שעוזר לווסת את מצב הרוח. אוביטרל נלקח בדרך כלל פעם ביום ויכולים לקחת עד ארבעה שבועות עד להשפעתו המלאה.

כמה זמן לאחר נטילת אוביטרל אפשר לעשות בדיקת הריון ביתית?

מומלץ להמתין לפחות שבועיים לאחר התחלת Obitrel לפני ביצוע בדיקת הריון ביתית. הסיבה לכך היא ש-Obitrel יכול להשפיע על הדיוק של תוצאות הבדיקה. אם תבצע בדיקת הריון ביתית מוקדם מדי לאחר התחלת Obitrel, ייתכן שהתוצאות לא יהיו מדויקות.

למה לצפות מהתוצאות

בדיקות הריון ביתיות מודדות את כמות ההורמון גונדוטרופין כוריוני אנושי (hCG) בשתן שלך. אם הבדיקה חיובית, זה אומר ש-hCG קיים בשתן שלך, מה שמעיד על הריון. אם הבדיקה שלילית, זה אומר שה-hCG אינו קיים בשתן שלך, מה שמצביע על כך שאינך בהריון.

השוואה מהירה

מִבְחָן תוֹצָאָה
חִיוּבִי hCG קיים בשתן, המעיד על הריון
שלילי hCG אינו קיים בשתן, מה שמצביע על אי הריון

חשוב לזכור שבדיקות הריון ביתיות אינן מדויקות ב-100%. חיוביות שגויות ושליליות שגויות יכולות להתרחש. אם יש לך ספק לגבי הדיוק של תוצאות הבדיקה שלך, עדיף להתייעץ עם הרופא שלך.

סיכום

מומלץ להמתין לפחות שבועיים לאחר התחלת Obitrel לפני ביצוע בדיקת הריון ביתית. בדיקות הריון ביתיות מודדות את כמות ההורמון גונדוטרופין כוריוני אנושי (hCG) בשתן שלך. אם הבדיקה חיובית, זה אומר ש-hCG קיים בשתן שלך, מה שמעיד על הריון. אם הבדיקה שלילית, זה אומר שה-hCG אינו קיים בשתן שלך, מה שמצביע על כך שאינך בהריון. עם זאת, חשוב לזכור שבדיקות הריון ביתיות אינן מדויקות ב-100% ויכולות להופיע תוצאות שגויות ושליליות שגויות. אם יש לך ספק לגבי הדיוק של תוצאות הבדיקה שלך, עדיף להתייעץ עם הרופא שלך. למידע נוסף על בדיקות הריון ביתיות, בדוק את הסרטון הזה ביוטיוב .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן