דף הבית » הילדים הכי אוהבים » כמה זמן אחרי אקמול אפשר לתת נורופן?

כמה זמן אחרי אקמול אפשר לתת נורופן?

כמה זמן אחרי אקמול אפשר לתת נורופן?

מה זה אקמול?

אקמול הוא משכך כאבים ומפחית חום נפוץ. הוא משמש לטיפול בכאב קל עד בינוני וחום אצל מבוגרים וילדים כאחד. היא זמינה ללא מרשם במדינות רבות והיא אחת התרופות הנפוצות ביותר בעולם. אקמול ידוע גם בשם אצטמינופן ונמצא בתרופות משולבות רבות.

מה זה נורופן?

נורופן הוא שם מותג לאיבופרופן, תרופה נוגדת דלקת לא סטרואידית (NSAID). הוא משמש לטיפול בכאב, חום ודלקת. זה זמין ללא מרשם במדינות רבות ומשמש לטיפול במגוון מצבים, כולל כאבי ראש, כאבי שרירים, כאבי מחזור ודלקת פרקים.

האם אתה יכול לקחת אקמול ונורופן ביחד?

בדרך כלל לא מומלץ ליטול אקמול ונורופן ביחד. הסיבה לכך היא ששתי התרופות פועלות בדרכים דומות ולקיחתן יחד עלולה להגביר את הסיכון לתופעות לוואי. אם אתה נוטל את שתי התרופות, חשוב לעקוב אחר ההוראות שעל האריזה ולדבר עם הרופא או הרוקח לקבלת ייעוץ.

כמה זמן אחרי אקמול אפשר לתת נורופן?

מומלץ להמתין לפחות ארבע שעות לאחר נטילת אקמול לפני מתן נורופן. הסיבה לכך היא שלאקמול לוקח ארבע שעות להיספג במלואו בגוף. נטילת נורופן מוקדם מדי לאחר נטילת אקמול עלולה להגביר את הסיכון לתופעות לוואי. כמו כן, חשוב לציין שאסור לתת את נורופן לילדים מתחת לגיל שישה חודשים. אם ילדך מתחת לגיל שישה חודשים וסובל מכאבים או חום, פנה לרופא או לרוקח לקבלת ייעוץ.

מהן תופעות הלוואי של נטילת אקמול ונורופן ביחד?

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של נטילת אקמול ונורופן יחד הן בחילות, הקאות, כאבי בטן ושלשולים. נטילת יותר מדי משתי התרופות עלולה גם לגרום לנזק לכבד. אם אתה נתקל באחת מתופעות הלוואי הללו, הפסק ליטול את התרופות ופנה לרופא או לרוקח לקבלת ייעוץ.

מתי כדאי לדבר עם רופא?

אם אתם נוטלים אקמול ונורופן יחד, חשוב לדבר עם הרופא או הרוקח אם אתם חווים תופעות לוואי כלשהן. חשוב גם לדבר עם הרופא שלך אם אתה נוטל תרופות אחרות, מכיוון שתרופות מסוימות יכולות לקיים אינטראקציה עם אקמול ונורופן. חשוב גם לדבר עם הרופא שלך אם את בהריון או מניקה, מכיוון שגם אקמול וגם נורופן יכולים לעבור לחלב אם ואולי לא בטוח לתינוק.

סיכום

אקמול ונורופן הן שתיהן תרופות נפוצות המשמשות לטיפול בכאבים וחום. בדרך כלל לא מומלץ ליטול אותם יחד, מכיוון שהדבר עלול להגביר את הסיכון לתופעות לוואי. אם אתה נוטל את שתי התרופות, חשוב להמתין לפחות ארבע שעות לאחר נטילת אקמול לפני מתן נורופן. אם אתה חווה תופעות לוואי כלשהן, הפסק ליטול את התרופות ופנה לרופא או לרוקח לייעוץ.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן