דף הבית » הכי חם » כמה זמן אחרי הלידה אפשר לקיים יחסי מין?

כמה זמן אחרי הלידה אפשר לקיים יחסי מין?

כמה זמן אחרי הלידה אפשר לקיים יחסי מין?

למה לצפות לאחר לידה

לידת תינוק היא אירוע משנה חיים, ויכולה להיות לו השפעה גדולה על חיי המין שלך. לאחר הלידה, את עלולה להרגיש תשושה, המומה וחוסר ודאות לגבי מתי בטוח לקיים שוב יחסי מין. חשוב להבין את השינויים הגופניים והרגשיים המתרחשים לאחר הלידה כדי שתוכל לקבל החלטה מושכלת לגבי מתי לחדש את הפעילות המינית.

שינויים פיזיים לאחר לידה

לאחר הלידה, הגוף שלך יעבור מספר שינויים. הרחם שלך יתכווץ בחזרה לגודלו לפני ההריון, וההורמונים שלך יחזרו לרמות שלהם לפני ההריון. אתה עלול לחוות יובש בנרתיק, שעלול לגרום למין לא נוח. אתה עלול גם לחוות כאב או אי נוחות בפרינאום שלך, האזור שבין הנרתיק לפי הטבעת.

מתי זה בטוח לקיים יחסי מין לאחר לידה?

בדרך כלל זה בטוח לקיים יחסי מין ארבעה עד שישה שבועות לאחר הלידה. עם זאת, חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני קיום יחסי מין. הרופא שלך יכול לספק עצות לגבי מתי בטוח לחדש את הפעילות המינית ולמה לצפות.

מתי לחכות

אם עברת ניתוח קיסרי, ייתכן שתצטרך לחכות זמן רב יותר לפני קיום יחסי מין. הרופא שלך יוכל לייעץ מתי בטוח לחדש את הפעילות המינית. אם את מניקה, אתה עלול לחוות יובש בנרתיק, מה שעלול לגרום למין לא נוח. אם זה המקרה, ייתכן שתרצה לחכות עד שתסיים להניק לפני קיום יחסי מין.

טיפים לחידוש פעילות מינית

כאשר אתה מוכן לחדש את הפעילות המינית, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להפוך את החוויה לנוחה יותר.• קח את הזמן שלך. אל תמהר לסקס. הקדישו זמן לדבר ולהתחבר עם בן הזוג לפני שתתעסקו בפעילות מינית.• השתמשו בשימון. יובש בנרתיק יכול לגרום למין לא נוח. שימוש בחומר סיכה יכול לעזור להפוך את המין לנוחה יותר. • תקשורת. שוחח עם בן הזוג על מה מרגיש טוב ומה לא.• נסה עמדות שונות. נסה עם עמדות שונות כדי למצוא אחד שנוח לך. • קח הפסקות. אם אתה מרגיש עייף או אי נוחות, קח הפסקה ונסה שוב מאוחר יותר.

סיכום

לידת תינוק היא אירוע משנה חיים, ויכולה להיות לו השפעה גדולה על חיי המין שלך. בדרך כלל זה בטוח לקיים יחסי מין ארבעה עד שישה שבועות לאחר הלידה, אבל חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני קיום יחסי מין. אם עברת ניתוח קיסרי או מניקה, ייתכן שתצטרך לחכות זמן רב יותר לפני קיום יחסי מין. כאשר אתה מוכן לחדש את הפעילות המינית, קח את הזמן שלך, השתמש בחומר סיכה, תקשר עם בן / בת הזוג, נסה עמדות שונות, ועשה הפסקות אם אתה צריך.

השוואה מהירה

פעילות מסגרת זמן
קיום יחסי מין לאחר לידה 4-6 שבועות
קיום יחסי מין לאחר ניתוח קיסרי התייעץ עם הרופא
קיום יחסי מין לאחר הנקה המתן עד שתסיים להניק

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן