דף הבית » המלצת הצוות » כמה זמן אחרי הפלה אפשר לקיים יחסי מין?

כמה זמן אחרי הפלה אפשר לקיים יחסי מין?

כמה זמן אחרי הפלה אפשר לקיים יחסי מין?

מהי הפלה?

הפלה היא הליך רפואי שמסיים הריון. זוהי דרך בטוחה וחוקית לסיים הריון, והיא זמינה במדינות רבות ברחבי העולם. בהתאם לשלב ההריון, הפלה יכולה להיעשות בניתוח או רפואי.

כמה זמן אחרי הפלה אפשר לקיים יחסי מין?

חשוב להמתין לפחות שבועיים לאחר הפלה לפני קיום יחסי מין. זאת על מנת להבטיח שהרחם החלים כראוי ושאין סיכון לזיהום. כמו כן, חשוב להשתמש באמצעי מניעה למניעת הריון, שכן ניתן להיכנס להריון שוב זמן קצר לאחר הפלה.

למה חשוב לחכות?

הרחם צריך זמן להחלים לאחר הפלה. קיום יחסי מין מוקדם מדי עלול להגביר את הסיכון לזיהום ולגרום לאי נוחות. כמו כן, חשוב להמתין עד להפסקת דימום, שכן הדבר עלול להגביר את הסיכון לזיהום.

מה אם אני חווה כאב או אי נוחות?

אם אתה חווה כאב או אי נוחות במהלך או אחרי יחסי מין, חשוב לפנות לייעוץ רפואי. כמו כן, חשוב להשתמש באמצעי מניעה למניעת הריון, שכן ניתן להיכנס להריון שוב זמן קצר לאחר הפלה.

באיזה אמצעי מניעה עלי להשתמש?

חשוב להשתמש באמצעי מניעה למניעת הריון לאחר הפלה. השיטות היעילות ביותר למניעת הריון הן אמצעי מניעה הפיך ארוך טווח (LARC) כגון שתל אמצעי מניעה או התקן תוך רחמי (IUD). שיטות אלו יעילות ביותר מ-99% במניעת הריון. שיטות אחרות למניעת הריון כגון גלולות, מדבקה או טבעת הן גם יעילות, אך אינן אמינות כמו שיטות LARC.

סיכום

חשוב להמתין לפחות שבועיים לאחר הפלה לפני קיום יחסי מין. זאת על מנת להבטיח שהרחם החלים כראוי ושאין סיכון לזיהום. כמו כן, חשוב להשתמש באמצעי מניעה למניעת הריון, שכן ניתן להיכנס להריון שוב זמן קצר לאחר הפלה. אם אתה חווה כאב או אי נוחות במהלך או אחרי יחסי מין, חשוב לפנות לייעוץ רפואי. השיטות היעילות ביותר למניעת הריון הן אמצעי מניעה הפיך ארוך טווח (LARC) כגון שתל אמצעי מניעה או התקן תוך רחמי (IUD).

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן