דף הבית » אטרקציות מומלצות » כמה זמן אחרי הפסקת דפו-פרוורה מקבלים מחזור?

כמה זמן אחרי הפסקת דפו-פרוורה מקבלים מחזור?

כמה זמן אחרי הפסקת דפו-פרוורה מקבלים מחזור?

מה זה דפו-פרוורה?

Depo-Provera היא זריקת אמצעי מניעה שיכולה לשמש למניעת הריון. זהו אמצעי מניעה המכיל פרוגסטין בלבד, כלומר אינו מכיל כל אסטרוגן. הוא מוזרק לשריר הזרוע העליונה או הישבן כל 12 שבועות. זה פועל על ידי מניעת ביוץ ועיבוי ריר צוואר הרחם, מה שמקשה על הזרע להגיע לביצית.

כמה זמן אחרי הפסקת דפו-פרוורה מקבלים מחזור?

כאשר אתה מפסיק להשתמש ב-Depo-Provera, עשויים לחלוף עד 10 חודשים עד שהמחזור שלך חוזר. עם זאת, חשוב לציין שגופו של כל אחד שונה והזמן שלוקח להחזיר את המחזור עשוי להשתנות.

גורמים שמשפיעים על משך הזמן שלוקח למחזור שלך לחזור

ישנם מספר גורמים שיכולים להשפיע על משך הזמן שלוקח למחזור שלך לחזור לאחר הפסקת דפו-פרוורה. אלו כוללים:

  • גיל: לנשים צעירות יותר יש תקופות קצרות יותר של אמנוריאה (ללא מחזור) לאחר הפסקת דפו-פרוורה.
  • משקל: נשים הסובלות מעודף משקל או השמנת יתר נוטות לסבול תקופות ארוכות יותר של אמנוריאה לאחר הפסקת דפו-פרוורה.
  • משך השימוש: נשים שהשתמשו ב-Depo-Provera במשך תקופות זמן ארוכות יותר נוטות לסבול תקופות ארוכות יותר של אמנוריאה לאחר הפסקה.
  • שימוש קודם באמצעי מניעה: נשים שהשתמשו באמצעי מניעה אחרים לפני השימוש ב-Depo-Provera נוטות לקבל תקופות קצרות יותר של אמנוריאה לאחר ההפסקה.

למה לצפות לאחר הפסקת Depo-Provera

כאשר אתה מפסיק להשתמש ב-Depo-Provera, חשוב לזכור שיכולים לקחת עד 10 חודשים עד שהמחזור שלך חוזר. במהלך תקופה זו, אתה עלול לחוות דימום או כתמים לא סדירים. זה נורמלי ולא אמור להוות סיבה לדאגה. חשוב גם לציין שאפשר להיכנס להריון לפני חזרת המחזור. לכן, חשוב להשתמש באמצעי מניעה חלופי אם את פעילה מינית.

סיכום

Depo-Provera היא זריקת אמצעי מניעה שיכולה לשמש למניעת הריון. כאשר אתה מפסיק להשתמש ב-Depo-Provera, עשויים לחלוף עד 10 חודשים עד שהמחזור שלך חוזר. עם זאת, חשוב לציין שגופו של כל אחד שונה והזמן שלוקח להחזיר את המחזור עשוי להשתנות. גורמים כמו גיל, משקל, משך השימוש ושימוש קודם באמצעי מניעה יכולים כולם להשפיע על משך הזמן שלוקח למחזור שלך לחזור לאחר הפסקת Depo-Provera. כמו כן, חשוב לזכור שניתן להיכנס להריון לפני חזרת המחזור, לכן חשוב להשתמש באמצעי מניעה חלופי אם את פעילה מינית. למידע נוסף, צפה בסרטון זה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן