דף הבית » הכי נצפים » כמה זמן אחרי השבת מותר להדליק נרות?

כמה זמן אחרי השבת מותר להדליק נרות?

כמה זמן אחרי השבת מותר להדליק נרות?

מהי שבת?

השבת היא יום המנוחה היהודי, והוא נשמר משקיעת החמה בשישי ועד השקיעה בשבת. זהו יום של מנוחה, הרהור ותפילה. במהלך השבת נמנעים יהודים מעבודה ומפעילויות אחרות שאינן קשורות לתפילה או להתרגעות. שמירת השבת היא אחת המסורות החשובות והאהובות ביהדות.

הדלקת נרות שבת

אחד הטקסים החשובים ביותר של השבת הוא הדלקת נרות שבת. את זה עושה אשת הבית, בדרך כלל האם או הסבתא, שמדליקה שני נרות לפני השקיעה ביום שישי בערב. הנרות דולקים כדי לסמל את תחילת יום המנוחה ולברך על נוכחות השבת.

כמה זמן אחרי השבת מותר להדליק נרות?

המסורת היהודית היא שאסור להדליק נרות לאחר צאת השבת. הסיבה לכך היא שהדלקת נרות היא טקס המציין את כניסת השבת ולא את סופה. לכן לאחר צאת השבת אין מקום להדליק נרות.

מתי מתאים להדליק נרות אחרי השבת?

ישנם מקרים שבהם ראוי להדליק נרות לאחר צאת השבת. בין היתר מדובר בטקס ההבדלה, המציין את צאת השבת, והדלקת חנוכיית החנוכה. בשני המקרים הללו מדליקים את הנרות לציון צאת השבת ותחילת השבוע החדש.

מהו טקס הבדלה?

טקס ההבדלה הוא טקס המציין את צאת השבת. בדרך כלל עושים את זה בליל שבת לאחר צאת השבת. במהלך הטקס מברכים על כוס יין מיוחדת ומדליקים נר מיוחד. הנר דולק לסמל את צאת השבת ותחילת השבוע החדש.

סיכום

הדלקת נרות שבת היא טקס חשוב ביהדות ומהווה דרך לברך על נוכחות השבת. אסור להדליק נרות לאחר צאת השבת, אך ישנם מקרים בהם ראוי להדליק נרות לאחר צאת השבת, כגון טקס הבדלה והדלקת חנוכיית חנוכה. למידע נוסף על השבת ועל המסורות היהודיות הקשורות בה, מצא מידע נוסף בויקיפדיה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן