דף הבית » הכי חם » כמה זמן אחרי השבת מותר להדליק נרות?

כמה זמן אחרי השבת מותר להדליק נרות?

כמה זמן אחרי השבת מותר להדליק נרות?

מהי שבת?

השבת היא יום מיוחד של מנוחה והתחדשות רוחנית ביהדות. הוא נצפה משקיעת השמש ביום שישי ועד השקיעה בשבת. במהלך השבת מצווים על היהודים להימנע מעבודה ולהתמקד בעיסוקים רוחניים. השבת היא זמן של משפחות וחברים להתכנס ולחגוג את היום.

הדלקת נרות שבת

אחד המנהגים החשובים של השבת הוא הדלקת נרות שבת. את זה עושה אשת הבית, בדרך כלל האם או הסבתא, שמדליקה שני נרות, אחד בכל צד של החדר. הנרות דולקים ממש לפני השקיעה בליל שישי ונותרים בוערים עד לאחר השקיעה במוצאי שבת. הדלקת נרות השבת היא אקט סמלי של קבלת השבת לבית. זוהי תזכורת למיוחדת היום ודרך להכניס שלום ושמחה לבית.

כמה זמן אחרי השבת מותר להדליק נרות?

התשובה לשאלה זו תלויה בסוג הנרות המדליקים. אם הנרות דולקים לצורך שבת, יש להדליק אותם ממש לפני השקיעה בליל שישי ולהשאירם בוערים עד לאחר השקיעה במוצאי שבת. אולם אם הנרות דולקים למטרה אחרת, כגון לחגוג. אירוע מיוחד או לספק אור בחדר חשוך, אז ניתן להדליק אותם לאחר השקיעה במוצאי שבת.

השוואה מהירה

סוג נר מתי להדליק
נרות שבת רגע לפני השקיעה ביום שישי בערב
נרות אחרים אחרי השקיעה במוצאי שבת

משמעות הדלקת נרות שבת

הדלקת נרות שבת היא חלק חשוב בשמירת השבת. זוהי תזכורת למיוחדת היום ודרך להכניס שלום ושמחה לבית. זוהי גם דרך לכבד את השבת ולהודות על ברכות השבוע.

סיכום

השבת היא יום מיוחד של מנוחה והתחדשות רוחנית ביהדות. הדלקת נרות שבת היא חלק חשוב בשמירת השבת ויש לעשותה ממש לפני השקיעה בליל שישי. ניתן להדליק נרות אחרים לאחר השקיעה במוצאי שבת. הדלקת נרות שבת היא תזכורת לייחוד היום ודרך להכניס שלום ושמחה לבית. למידע נוסף על המנהגים והמסורות של הדלקת נרות שבת, בקר ביוטיוב .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן