דף הבית » האטרקציות הכי מדוברות » כמה זמן אחרי נטילת גלולות אני מוגן?

כמה זמן אחרי נטילת גלולות אני מוגן?

כמה זמן אחרי נטילת גלולות אני מוגן?

אילו סוגי כדורים זמינים?

בכל הנוגע לאמצעי מניעה, יש מגוון רחב של גלולות לבחירה. סוגי הגלולות הנפוצים ביותר הם הגלולה המשולבת, הגלולה בעלת הפרוגסטוגן בלבד, הגלולה למניעת הריון וזריקת מניעה. לכל אחת מהכדורים הללו יש רמות שונות של יעילות ומסגרות זמן שונות למתי הן הופכות ליעילות.

כמה זמן לוקח לגלולות להיות יעילות?

הגלולה המשולבת והגלולה בעלת הפרוגסטוגן בלבד לוקחות שבעה ימים עד שהן יעילות. המשמעות היא שאם תתחילי ליטול את הגלולה ביום הראשון של המחזור שלך, תהיה מוגנת מפני הריון לא רצוי לאחר שבעה ימים. עם זאת, אם תתחיל לקחת את הגלולה בכל יום אחר, תצטרך להשתמש באמצעי מניעה נוספים, כגון קונדומים, למשך שבעה ימים. גלולת חירום למניעת הריון, המכונה גם גלולת הבוקר שאחרי, יעילה תוך 72 שעות ממין לא מוגן. חשוב לציין כי הגלולה למניעת הריון אינה אמצעי מניעה רגיל ויש להשתמש בה רק במצבי חירום. הזרקת אמצעי המניעה יעילה באופן מיידי ומספקת הגנה עד 12 שבועות.

האם יש תופעות לוואי?

חשוב לציין שכל צורות אמצעי המניעה מגיעות עם תופעות לוואי אפשריות. תופעות הלוואי השכיחות ביותר של הגלולה המשולבת והגלולה בעלת הפרוגסטוגן בלבד הן בחילות, כאבי ראש ושינויים במצב הרוח. הגלולה למניעת הריון עלולה לגרום לבחילות, כאבי ראש ושינויים במחזור החודשי. הזרקת אמצעי המניעה עלולה לגרום לעלייה במשקל, כאבי ראש ושינויים במצב הרוח.

מה עלי לעשות אם אני חווה תופעות לוואי?

אם אתם חווים תופעות לוואי כלשהן בזמן נטילת אמצעי מניעה כלשהם, חשוב לדבר עם הרופא או עם ספק שירותי הבריאות. הם יוכלו לייעץ לך על דרך הפעולה הטובה ביותר ולספק לך מידע על צורות אחרות של אמצעי מניעה שעשויות להתאים לך יותר.

מה אם אשכח לקחת את הגלולה שלי?

אם שכחת ליטול את הגלולה, חשוב ליטול אותה ברגע שאתה זוכר. אם שכחת ליטול את הגלולה שלך יותר מ-12 שעות, ייתכן שלא תהיה מוגנת מפני הריון לא רצוי. במקרה זה, חשוב להשתמש באמצעי מניעה נוספים, כמו קונדומים, למשך שבעה ימים.

סיכום

בכל הנוגע לאמצעי מניעה, יש מגוון רחב של גלולות לבחירה. הגלולה המשולבת והגלולה הכוללת פרוגסטוגן בלבד לוקחים שבעה ימים עד שהם הופכים ליעילות, בעוד שהגלולה למניעת הריון יעילות תוך 72 שעות ממין לא מוגן. הזרקת אמצעי המניעה יעילה באופן מיידי ומספקת הגנה עד 12 שבועות. כל צורות אמצעי המניעה מגיעות עם תופעות לוואי פוטנציאליות, לכן חשוב לדבר עם הרופא או עם ספק שירותי הבריאות שלך אם אתה חווה כאלה. אם שכחת ליטול את הגלולה, חשוב ליטול אותה מיד כשנזכרת ולהשתמש באמצעי מניעה נוספים, כגון קונדומים, למשך שבעה ימים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן