דף הבית » המלצת הצוות » כמה זמן אפשר להחזיק עובר מת ברחם?

כמה זמן אפשר להחזיק עובר מת ברחם?

כמה זמן אפשר להחזיק עובר מת ברחם?

מהו עובר מת?

עובר מת הוא עובר שמת ברחם לפני שהוא יכול להיוולד. זה יכול לקרות ממגוון סיבות, כולל חריגות גנטיות, זיהום או סיבוכים במהלך ההריון. חשוב לציין שעובר מת אינו זהה לתינוק מת, שהוא תינוק שנולד מת.

כמה זמן עובר מת יכול להישאר ברחם?

משך הזמן שעובר מת יכול להישאר ברחם תלוי במספר גורמים, ביניהם גיל ההריון של העובר ובריאות האם. בדרך כלל, אם העובר בן פחות מ-20 שבועות, הוא יכול להישאר ברחם עד שבועיים. אם העובר בן יותר מ-20 שבועות, הוא יכול להישאר ברחם עד ארבעה שבועות.

מהם הסיכונים של עובר מת ברחם?

יש עובר מת ברחם יכול להיות מסוכן לאם. ככל שהעובר נשאר ברחם זמן רב יותר, כך גדל הסיכון לזיהום וסיבוכים אחרים. אלה יכולים לכלול אלח דם, מצב שעלול לסכן חיים הנגרם על ידי זיהום בזרם הדם, ולידה מוקדמת.

טיפולים רפואיים לעובר מת

אם מתגלה עובר מת, לרוב ימליץ הרופא על הליך רפואי להוצאתו מהרחם. ניתן לעשות זאת באמצעות הליך הנקרא הרחבה ופינוי (D&E), או באמצעות הליך הנקרא זירוז לידה.

מתי לפנות לטיפול רפואי

אם אתה חושב שיש לך עובר מת ברחם, חשוב לפנות לטיפול רפואי בהקדם האפשרי. הרופא שלך יכול לעזור לך לקבוע את דרך הפעולה הטובה ביותר ולספק לך את הטיפול הרפואי הדרוש. לסיכום, עובר מת יכול להישאר ברחם עד שבועיים אם הוא בן פחות מ-20 שבועות, ועד ארבעה שבועות אם הוא בן יותר מ-20 שבועות. חשוב לפנות לקבלת טיפול רפואי אם אתה חושב שיש לך עובר מת ברחם, שכן זה יכול להיות מסוכן לאם. למידע נוסף, מצא מידע נוסף בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן