דף הבית » המלצת הצוות » כמה זמן אפשר להשאיר בשר מופשר במקרר?

כמה זמן אפשר להשאיר בשר מופשר במקרר?

כמה זמן אפשר להשאיר בשר מופשר במקרר?

מהו בשר מופשר?

בשר מופשר הוא כל סוג של בשר שהוקפא ולאחר מכן הופשר. זה כולל בשר בקר, חזיר, עופות ודגים. כאשר בשר מוקפא, מולקולות המים בבשר יוצרות גבישי קרח, שעלולים לפגוע בדפנות התא של הבשר. כאשר הבשר מופשר, גבישי הקרח נמסים, ודפנות התא משוחזרות. בשר מופשר ניתן לבשל ולאכול, או לשמור אותו במקרר לפרק זמן קצר.

כמה זמן אפשר להשאיר בשר מופשר במקרר?

בשר מופשר ניתן להשאיר במקרר עד ארבעה ימים. לאחר ארבעה ימים יש לבשל או להקפיא את הבשר. אם הבשר נשאר במקרר יותר מארבעה ימים, הוא עלול להפוך לא בטוח לאכילה.

אחסון בשר מופשר

כשמאחסנים בשר מופשר במקרר, חשוב לשמור אותו בכלי אטום או עטוף בניילון. זה יעזור למנוע מהבשר להתייבש וגם יעזור למנוע ממנו לבוא במגע עם מזונות אחרים. חשוב גם לשמור את הבשר בטמפרטורה של 40 מעלות צלזיוס ומטה.

בישול בשר מופשר

כשמבשלים בשר מופשר, חשוב לבשל אותו היטב. הטמפרטורה הפנימית של הבשר צריכה להגיע לפחות ל-145°F עבור בשר בקר, חזיר ועופות, ולפחות 160°F עבור דגים. חשוב גם להשתמש במדחום מזון כדי לוודא שהבשר הגיע לטמפרטורה המתאימה.

הקפאת בשר מופשר

אם הבשר המופשר לא ייאכל תוך ארבעה ימים, יש להקפיא אותו. כדי להקפיא את הבשר, יש להניח אותו בכלי אטום או לעטוף אותו בניילון. לאחר מכן יש להכניס את הבשר למקפיא, שם ניתן לאחסן אותו עד ארבעה חודשים.

שאלות ותשובות

האם ניתן להקפיא בשר מופשר מחדש?

לא, בשר מופשר אסור להקפיא מחדש. לאחר שהבשר הופשר, יש לבשלו או להקפיא אותו תוך ארבעה ימים.

כמה זמן אפשר לשמור בשר מופשר מבושל במקרר?

בשר מופשר מבושל יכול להישמר במקרר עד ארבעה ימים. לאחר ארבעה ימים יש לזרוק את הבשר המבושל.

האם ניתן לאחסן בשר מופשר בטמפרטורת החדר?

לא, אסור לאחסן בשר מופשר בטמפרטורת החדר. יש לשמור את הבשר במקרר בטמפרטורה של 40 מעלות צלזיוס ומטה.

סיכום

בשר מופשר ניתן להשאיר במקרר עד ארבעה ימים. לאחר ארבעה ימים יש לבשל או להקפיא את הבשר. כשמאחסנים בשר מופשר במקרר, יש לשמור אותו בכלי אטום או עטוף בניילון ולשמור אותו בטמפרטורה של 40 מעלות צלזיוס ומטה. בעת בישול בשר מופשר, יש לבשל אותו לטמפרטורה פנימית של לפחות 145 מעלות צלזיוס עבור בשר בקר, חזיר ועופות, ולפחות 160 מעלות פרנהייט עבור דגים. אם הבשר המופשר לא ייאכל תוך ארבעה ימים, יש להקפיא אותו. בשר מופשר אין להקפיא מחדש, ויש לזרוק בשר מופשר מבושל לאחר ארבעה ימים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן