דף הבית » הכי חם » כמה זמן אפשר לשמור בצק שמרים במקרר?

כמה זמן אפשר לשמור בצק שמרים במקרר?

כמה זמן אפשר לשמור בצק שמרים במקרר?

מהו בצק שמרים?

בצק שמרים הוא סוג של בצק שעשוי משמרים, קמח ומרכיבים אחרים. שמרים הם סוג של פטרייה המשמשת להעלאת לחם, פיצה ומוצרי מאפה אחרים. זהו אורגניזם חי שצריך להפעיל אותו כדי שיעבוד. כאשר הבצק מעורבב עם מים ומרכיבים נוספים, השמרים יתחילו להיזון מהסוכרים שבבצק ולייצר פחמן דו חמצני שגורם לתפיחת הבצק.

כיצד לאחסן בצק שמרים במקרר

אחסון בצק שמרים במקרר הוא דרך מצוינת לשמור אותו טרי ומוכן לשימוש. המפתח לאחסון מוצלח הוא לוודא שהבצק אטום היטב בכלי אטום. זה ימנע מהבצק להתייבש וגם ימנע ממנו לספוג ריחות מהמקרר. כמו כן, חשוב להקפיד שהמכל לא יהיה גדול מדי, שכן הבצק יתרחב עם התפיחה. לאחר שהבצק נאטם בכלי אטום, ניתן לשמור אותו במקרר עד שבועיים. חשוב לשים לב שהבצק ימשיך לתפוח במקרר ולכן עדיף להשתמש בו תוך מספר ימים מרגע אחסונו.

כמה זמן אפשר לשמור בצק שמרים במקרר?

ניתן לשמור בצק שמרים במקרר עד שבועיים. לאחר שבועיים, הבצק יתחיל לאבד את טריותו ואולי לא תתפח באותה מידה באפייה. עדיף להשתמש בבצק תוך מספר ימים מרגע אחסונו במקרר לתוצאות מיטביות.

הקפאת בצק שמרים

ניתן גם להקפיא בצק שמרים עד שלושה חודשים. להקפאת הבצק יש לאטום אותו בכלי אטום ולהכניס למקפיא. כשהוא מוכן לשימוש, יש להפשיר את הבצק במקרר למשך הלילה לפני השימוש.

השוואה מהירה

שיטת אחסון מגבלת זמן
מְקָרֵר 2 שבועות
מַקפִּיא 3 חודשים

טיפים לאחסון בצק שמרים

כשמאחסנים בצק שמרים, חשוב לוודא שהוא אטום היטב בכלי אטום. זה ימנע מהבצק להתייבש וגם ימנע ממנו לספוג ריחות מהמקרר. כמו כן, חשוב להקפיד שהמכל לא יהיה גדול מדי, שכן הבצק יתרחב עם התפיחה. כמו כן, חשוב להשתמש בבצק תוך מספר ימים מרגע האחסון במקרר לתוצאות מיטביות. אם לא נעשה שימוש בבצק בתוך טווח זמן זה, עדיף להקפיא אותו עד שלושה חודשים.

סיכום

ניתן לשמור בצק שמרים במקרר עד שבועיים ובמקפיא עד שלושה חודשים. חשוב לוודא שהבצק אטום היטב בכלי אטום ולהשתמש בו תוך מספר ימים מרגע האחסון במקרר לתוצאות מיטביות. למידע נוסף על אחסון בצק שמרים, בדוק את הסרטון הזה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן