דף הבית » הילדים הכי אוהבים » כמה זמן אפשר לשמור חלב שאוב במקרר?

כמה זמן אפשר לשמור חלב שאוב במקרר?

כמה זמן אפשר לשמור חלב שאוב במקרר?

מהו חלב שאוב?

חלב שאוב הוא החלב המופק מהשד של אם מיניקה. ניתן לעשות זאת באופן ידני או באמצעות משאבת חלב. חלב שאוב הוא דרך מצוינת לספק תזונה לתינוקך כשאתה מחוץ לבית או כשאינך מסוגלת להניק. זוהי גם דרך מצוינת לאחסן חלב לשימוש מאוחר יותר.

כמה זמן אפשר לשמור חלב שאוב במקרר?

חלב שאוב יכול להישמר במקרר עד 8 ימים. עם זאת, חשוב לציין כי יש להשתמש בחלב תוך 24 שעות מרגע יציאתו. הסיבה לכך היא שהחלב יכול להזדהם במהירות בחיידקים. לאחר 24 שעות, יש לזרוק את החלב. בעת אחסון החלב, חשוב לסמן את המיכל עם התאריך שבו החלב הוצא. זה יעזור לך לעקוב מתי יש להשתמש בחלב. כמו כן, חשוב לאחסן את החלב בחלק האחורי של המקרר, הרחק מהדלת. זה יעזור לשמור על טמפרטורה עקבית של החלב.

טיפים לאחסון חלב שאוב

יש כמה טיפים שתוכלו לעקוב אחריהם כדי להבטיח שהחלב השאוב שלכם מאוחסן בבטחה ונשאר טרי עבור תינוקכם.

1. מצננים את החלב במהירות

חשוב לקרר את החלב במהירות לאחר יציאתו. ניתן לעשות זאת על ידי הנחת מיכל החלב בקערת מים קרים. הקפידו להחליף את המים כל 15 דקות עד שהחלב מתקרר.

2. אחסן את החלב במיכלים קטנים

כשמאחסנים את החלב, כדאי להשתמש בכלים קטנים. זה יעזור להבטיח שימוש מהיר בחלב ושהוא לא יתקלקל. חשוב גם לוודא שהמכלים אטומים כדי למנוע זיהום.

3. מקפיאים את החלב

אם אינך מתכוון להשתמש בחלב תוך 8 ימים, עדיף להקפיא אותו. זה יעזור לשמר את החלב לפרקי זמן ארוכים יותר. בהקפאת החלב, חשוב להשתמש בכלים המתאימים למקפיא ולתייג את המיכלים בתאריך שבו החלב ירד.

סיכום

חלב שאוב הוא דרך מצוינת לספק תזונה לתינוקך כשאתה מחוץ לבית או כשאינך מסוגלת להניק. חשוב לאחסן את החלב במקרר עד 8 ימים ולהשתמש בו תוך 24 שעות מרגע התביעה. חשוב גם לקרר את החלב במהירות, לאחסן אותו במיכלים קטנים ולהקפיא אותו אם לא יעשה בו שימוש תוך 8 ימים. על ידי ביצוע העצות האלה, אתה יכול להבטיח שהחלב השאוב שלך מאוחסן בבטחה ונשאר טרי עבור תינוקך.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן