דף הבית » אטרקציות מומלצות » כמה זמן אפשר לשמור טחינה ביתית במקרר?

כמה זמן אפשר לשמור טחינה ביתית במקרר?

כמה זמן אפשר לשמור טחינה ביתית במקרר?

מה זה טחינה?

טחינה היא משחה העשויה משומשום טחון. זהו מרכיב פופולרי במטבח המזרח התיכון והים תיכוני, והוא משמש במנות רבות כגון חומוס, באבא גנוש ופלאפל. זה גם תוספת נהדרת לסלטים, רטבים ורטבים. טחינה היא מקור מצוין לחלבון, סידן ושומנים בריאים.

איך לאחסן טחינה ביתית

יש לשמור טחינה ביתית בכלי אטום במקרר. חשוב לוודא שהמיכל אטום לחלוטין, שכן הטחינה יכולה לספוג ריחות ממאכלים אחרים במקרר. כמו כן, חשוב לוודא שהטחינה מקוררת לחלוטין לפני האחסון במקרר.

כמה זמן טחינה ביתית מחזיקה במקרר?

טחינה ביתית יכולה להחזיק עד שבועיים במקרר. חשוב לבדוק את הטחינה באופן קבוע לאיתור סימני קלקול כמו ריח חמוץ או שינוי בצבע. אם לטחינה יש אחד מהסימנים הללו, יש לזרוק אותה.

האם אפשר להקפיא טחינה ביתית?

כן, אפשר להקפיא טחינה ביתית. כדאי להקפיא את הטחינה בכלי אטום או בשקית להקפאה. יש להשתמש בטחינה תוך שלושה חודשים מההקפאה. כשמוכנים להשתמש בטחינה, יש להפשיר אותה במקרר למשך הלילה.

השוואה מהירה

שיטת אחסון מסגרת זמן
מְקָרֵר עד שבועיים
מַקפִּיא עד 3 חודשים

לסיכום, ניתן לשמור טחינה ביתית במקרר עד שבועיים ובמקפיא עד שלושה חודשים. חשוב לוודא שהטחינה מאוחסנת בכלי אטום ומצוננת לחלוטין לפני האחסון במקרר. כמו כן, חשוב לבדוק את הטחינה באופן קבוע לאיתור סימני קלקול. טחינה היא תוספת נהדרת למאכלים רבים ומהווה מקור מצוין לחלבון, סידן ושומנים בריאים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן