דף הבית » מאמרים » כמה זמן הירח מקיף את כדור הארץ?

כמה זמן הירח מקיף את כדור הארץ?

כמה זמן הירח מקיף את כדור הארץ?

מהו מסלול הירח?

הירח מקיף את כדור הארץ בנתיב אליפטי, לוקח בערך 27.3 ימים להשלים מסלול שלם אחד. זה ידוע כחודש צדדי, וזה הזמן שלוקח לירח לחזור לאותו מיקום ביחס לכוכבים. מסלול הירח נוטה בזווית של 5.14° למסלול כדור הארץ סביב השמש.

כמה זמן לוקח לירח להקיף את כדור הארץ?

מסלולו של הירח סביב כדור הארץ נמשך כ-27.3 ימים להשלמת מסלול שלם אחד. זה ידוע כחודש צדדי, וזה הזמן שלוקח לירח לחזור לאותו מיקום ביחס לכוכבים. מסלול הירח נוטה בזווית של 5.14° למסלול כדור הארץ סביב השמש.

מהו החודש הסינודי?

החודש הסינודי הוא הזמן שלוקח לירח לחזור לאותו מיקום ביחס לשמש. זה מעט יותר מהחודש הכוכבי, לוקח בערך 29.5 ימים להשלים מסלול שלם אחד. הסיבה לכך היא שכדור הארץ מקיף גם את השמש, ולכן הירח צריך להדביק את מיקומו של כדור הארץ במסלולו סביב השמש.

מהו החודש האנומליסטי?

החודש האנומליסטי הוא הזמן שלוקח לירח לחזור לאותו מיקום ביחס לפריג'י, שהוא הנקודה במסלול הירח הקרובה ביותר לכדור הארץ. זוהי התקופה הארוכה ביותר מבין שלוש תקופות המסלול, שלוקח כ-27.55 ימים להשלים מסלול שלם אחד.

מהו החודש הדרקוני?

החודש הדרקוני הוא הזמן שלוקח לירח לחזור לאותו מיקום ביחס לצומת העולה, שהיא הנקודה במסלול הירח שבה הוא חוצה את מישור מסלול כדור הארץ סביב השמש. זוהי התקופות הקצרה ביותר מבין שלוש תקופות המסלול, שלוקח כ-27.21 ימים להשלים מסלול שלם אחד.

השוואה מהירה

תקופת מסלול הגיע הזמן להשלים מסלול אחד מלא
חודש סידראלי 27.3 ימים
חודש סינודי 29.5 ימים
חודש אנומליסטי 27.55 ימים
חודש דרקוני 27.21 ימים

מסלול הירח סביב כדור הארץ הוא נתיב אליפטי, שלוקח כ-27.3 ימים להשלים מסלול שלם אחד. זה ידוע כחודש צדדי, וזה הזמן שלוקח לירח לחזור לאותו מיקום ביחס לכוכבים. מסלול הירח נוטה בזווית של 5.14° למסלול כדור הארץ סביב השמש. החודש הסינודי הוא הזמן שלוקח לירח לחזור לאותו מיקום ביחס לשמש, ולוקח כ-29.5 ימים להשלים מסלול שלם אחד. החודש האנומליסטי הוא הזמן שלוקח לירח לחזור לאותו מיקום ביחס לפריג'י, ולוקח בערך 27.55 ימים להשלים מסלול שלם אחד. החודש הדרקוני הוא הזמן שלוקח לירח לחזור לאותו מיקום ביחס לצומת העולה, ולוקח כ-27.21 ימים להשלים מסלול שלם אחד. מסלול הירח סביב כדור הארץ הוא גורם חשוב באקלים כדור הארץ, מכיוון שהוא משפיע על כמות אור השמש המגיעה לפני כדור הארץ. מסלול הירח משפיע גם על הגאות והשפל, שכן משיכה הכבידה של הירח גורמת לאוקיינוסים לבלוט לכיוון הירח. מסלול הירח משפיע גם על אורך היום, שכן משיכה הכבידה של הירח גורמת לכדור הארץ להסתובב לאט יותר. לסיכום, הירח מקיף את כדור הארץ בנתיב אליפטי, ולוקח כ-27.3 ימים להשלים מסלול שלם אחד. זה ידוע כחודש צדדי, וזה הזמן שלוקח לירח לחזור לאותו מיקום ביחס לכוכבים. מסלול הירח נוטה בזווית של 5.14° למסלול כדור הארץ סביב השמש. החודש הסינודי הוא הזמן שלוקח לירח לחזור לאותו מיקום ביחס לשמש, ולוקח כ-29.5 ימים להשלים מסלול שלם אחד. החודש האנומליסטי הוא הזמן שלוקח לירח לחזור לאותו מיקום ביחס לפריג'י, ולוקח בערך 27.55 ימים להשלים מסלול שלם אחד. החודש הדרקוני הוא הזמן שלוקח לירח לחזור לאותו מיקום ביחס לצומת העולה, ולוקח כ-27.21 ימים להשלים מסלול שלם אחד. למסלולו של הירח סביב כדור הארץ יש השפעה משמעותית על האקלים, הגאות והשפל של כדור הארץ ואורך היום.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן