דף הבית » האטרקציות הכי מדוברות » כמה זמן זה כואב אחרי עקירת שן בינה?

כמה זמן זה כואב אחרי עקירת שן בינה?

כמה זמן זה כואב אחרי עקירת שן בינה?

מהן שיני בינה?

שיני בינה הן השיניים האחרונות שנכנסות ובדרך כלל הן האחרונות שעוקרות. הם הסט השלישי והאחרון של טוחנות שנכנסות במהלך שנות העשרה המאוחרות או תחילת שנות העשרים. הם ממוקמים בחלק האחורי של הפה ויכולים לגרום להרבה כאב ואי נוחות. שיני בינה יכולות להיפגע, כלומר הן תקועות בעצם הלסת ואינן יכולות להיכנס כראוי. במקרה זה, יש לחלץ אותם.

מהי עקירת שן בינה?

עקירת שן בינה היא הליך כירורגי להסרת שיני הבינה. זה נעשה בדרך כלל על ידי מנתח פה ויכול להיעשות בהרדמה מקומית או כללית. במהלך ההליך, המנתח יבצע חתך ברקמת החניכיים כדי לחשוף את השן ולאחר מכן יסיר אותה. לאחר מכן, האזור נתפר והמטופל נשלח הביתה כדי להתאושש.

מהו זמן ההחלמה?

זמן ההחלמה לעקירת שן בינה יכול להשתנות בהתאם לאדם ולמורכבות ההליך. בדרך כלל, זה לוקח בערך שבועיים עד שלושה לאזור להחלים לחלוטין. במהלך תקופה זו, על המטופל לקחת את זה בקלות ולהימנע מפעילויות מאומצות. כמו כן, חשוב לעקוב אחר ההנחיות שלאחר הניתוח שניתן על ידי כירורג הפה.

למה אני יכול לצפות לאחר ההליך?

מיד לאחר ההליך, המטופל עלול לחוות מעט נפיחות, כאב ודימום. זה נורמלי ואמור לחלוף תוך מספר ימים. המטופל עלול גם לחוות כמה חבורות וכאבים באזור. גם זה אמור להתפוגג תוך מספר ימים.

כמה זמן נמשך הכאב?

הכאב הקשור לעקירת שן בינה יכול להימשך מספר ימים עד מספר שבועות. הכאב אמור לרדת בהדרגה עם הזמן. תרופות נגד כאבים ללא מרשם יכולות לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות. אם הכאב נמשך יותר מכמה שבועות, חשוב לפנות למנתח הפה.

סיכום

שיני בינה הן השיניים האחרונות שנכנסות ויכולות לגרום להרבה כאבים ואי נוחות. עקירת שן בינה היא הליך כירורגי להסרת שיני הבינה וזמן ההחלמה יכול להשתנות בהתאם לאדם. מיד לאחר ההליך, המטופל עלול לחוות מעט נפיחות, כאב ודימום. הכאב הקשור לעקירת שן בינה יכול להימשך מספר ימים עד מספר שבועות ותרופות כאב ללא מרשם יכולות לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות. אם הכאב נמשך יותר מכמה שבועות, חשוב לפנות למנתח הפה. למידע נוסף על עקירת שן בינה, תוכל לצפות בסרטונים ב-YouTube .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן