דף הבית » המלצת הצוות » כמה זמן לאחר החזרת העובר מתבצעת בדיקת הריון?

כמה זמן לאחר החזרת העובר מתבצעת בדיקת הריון?

כמה זמן לאחר החזרת העובר מתבצעת בדיקת הריון?

מהי החזרת עוברים?

החזרת עוברים היא הליך המשמש להשגת ביציות מהשחלות של אישה לשימוש בהפריה חוץ גופית (IVF). במהלך ההליך, רופא ישתמש במחט כדי לחלץ ביציות מהשחלות של האישה. לאחר מכן הביציות מופרות במעבדה והעוברים המתקבלים מועברים לרחם האישה.

כמה זמן לאחר החזרת העובר מתבצעת בדיקת הריון?

ציר הזמן לבדיקת הריון לאחר החזרת עוברים תלוי בסוג הליך הפריה חוץ גופית המשמשת. עבור IVF מסורתי, בדיקת הריון נעשית בדרך כלל שבועיים לאחר העברת העובר. עבור העברת עוברים קפואים (FET), בדיקת הריון נעשית בדרך כלל שלושה שבועות לאחר העברת העובר.

למה לצפות במהלך בדיקת ההריון

בעת ביצוע בדיקת הריון לאחר החזרת עוברים, תתבקשי לספק דגימת שתן. הדגימה תיבדק לנוכחות ההורמון hCG, המיוצר על ידי השליה במהלך ההריון. אם הבדיקה חיובית, זה אומר שאת בהריון.

מה לעשות אם הבדיקה חיובית

אם בדיקת ההריון חיובית, עליך לקבוע תור לרופא שלך כדי לאשר את התוצאות. הרופא שלך כנראה יזמין אולטרסאונד כדי לבדוק דופק וכדי לאשר את גיל ההריון של ההריון.

מה לעשות אם הבדיקה שלילית

אם בדיקת ההריון שלילית, אין זה אומר בהכרח שאינך בהריון. יכול להיות שהבדיקה נעשתה מוקדם מדי או שהעובר לא השתיל ברחם. אם הבדיקה שלילית, ייתכן שהרופא ימליץ לחזור על הבדיקה בעוד מספר ימים או לעשות אולטרסאונד כדי לבדוק דופק.

סיכום

ציר הזמן לבדיקת הריון לאחר החזרת עוברים תלוי בסוג הליך הפריה חוץ גופית המשמשת. עבור IVF מסורתי, בדיקת הריון נעשית בדרך כלל שבועיים לאחר העברת העובר. עבור העברת עוברים קפואים (FET), בדיקת הריון נעשית בדרך כלל שלושה שבועות לאחר העברת העובר. אם הבדיקה חיובית, חשוב לקבוע תור לרופא כדי לאשר את התוצאות. אם הבדיקה שלילית, אין זה אומר בהכרח שאינך בהריון. יכול להיות שהבדיקה נעשתה מוקדם מדי או שהעובר לא השתיל ברחם. למידע נוסף, צפו בסרטון זה על החזרת עוברים ובדיקות הריון.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן