דף הבית » טופ 100 – אטרקציות » כמה זמן לאחר הפסקת מחזור אפשר לעשות בדיקת הריון?

כמה זמן לאחר הפסקת מחזור אפשר לעשות בדיקת הריון?

כמה זמן לאחר הפסקת מחזור אפשר לעשות בדיקת הריון?

כמה זמן לאחר הפסקת מחזור אפשר לעשות בדיקת הריון?

הפסדת מחזור היא לרוב אחד הסימנים הראשונים להריון. אבל כמה זמן אחרי הפסקת מחזור כדאי לחכות לבדיקת הריון? התשובה תלויה בסוג הבדיקה בה אתה משתמש וברגישות הבדיקה.

עד כמה בדיקות הריון מדוייקות?

בדיקות הריון נועדו לזהות את נוכחות ההורמון גונדוטרופין כוריוני אנושי (hCG) בשתן שלך. הורמון זה מיוצר על ידי השליה זמן קצר לאחר השתלת ביצית מופרית ברחם. כמות ה-hCG בגופך עולה במהירות בתחילת ההריון, כך שהדיוק של בדיקת הריון עולה עם הזמן.

תוך כמה זמן אפשר לעשות בדיקת הריון?

רוב בדיקות ההריון הביתיות נועדו לזהות רמות hCG בשתן שלך. כמות ה-hCG בגופך עולה במהירות בתחילת ההריון, כך שהדיוק של בדיקת הריון עולה עם הזמן. רוב בדיקות ההריון הביתיות נועדו לזהות רמות hCG בשתן. כמות ה-hCG בגופך עולה במהירות בתחילת ההריון, כך שהדיוק של בדיקת הריון עולה עם הזמן. רוב בדיקות ההריון הביתיות נועדו לזהות רמות hCG בשתן. כמות ה-hCG בגופך עולה במהירות בתחילת ההריון, כך שהדיוק של בדיקת הריון עולה עם הזמן. רוב בדיקות ההריון הביתיות נועדו לזהות רמות hCG בשתן. כמות ה-hCG בגופך עולה במהירות בתחילת ההריון, כך שהדיוק של בדיקת הריון עולה עם הזמן. רוב בדיקות ההריון הביתיות נועדו לזהות רמות hCG בשתן. כמות ה-hCG בגופך עולה במהירות בתחילת ההריון, כך שהדיוק של בדיקת הריון עולה עם הזמן. רוב בדיקות ההריון הביתיות נועדו לזהות רמות hCG בשתן. כמות ה-hCG בגופך עולה במהירות בתחילת ההריון, כך שהדיוק של בדיקת הריון עולה עם הזמן. רוב בדיקות ההריון הביתיות נועדו לזהות רמות hCG בשתן. כמות ה-hCG בגופך עולה במהירות בתחילת ההריון, כך שהדיוק של בדיקת הריון עולה עם הזמן. רוב בדיקות ההריון הביתיות נועדו לזהות רמות hCG בשתן. כמות ה-hCG בגופך עולה במהירות בתחילת ההריון, כך שהדיוק של בדיקת הריון עולה עם הזמן. רוב בדיקות ההריון הביתיות נועדו לזהות רמות hCG בשתן. כמות ה-hCG בגופך עולה במהירות בתחילת ההריון, כך שהדיוק של בדיקת הריון עולה עם הזמן. רוב בדיקות ההריון הביתיות נועדו לזהות רמות hCG בשתן. כמות ה-hCG בגופך עולה במהירות בתחילת ההריון, כך שהדיוק של בדיקת הריון עולה עם הזמן. רוב בדיקות ההריון הביתיות נועדו לזהות רמות hCG בשתן. כמות ה-hCG בגופך עולה במהירות בתחילת ההריון, כך שהדיוק של בדיקת הריון עולה עם הזמן. רוב בדיקות ההריון הביתיות נועדו לזהות רמות hCG בשתן. כמות ה-hCG בגופך עולה במהירות בתחילת ההריון, כך שהדיוק של בדיקת הריון עולה עם הזמן. בדיקות ההריון הביתיות הרגישות ביותר יכולות לזהות רמות hCG נמוכות עד 25 mIU/ml (מילי-יחידות בינלאומיות למיליליטר). רמת רגישות זו יכולה לזהות הריון כבר שבעה ימים לאחר הביוץ. עם זאת, רוב בדיקות ההריון הביתיות אינן רגישות כל כך וייתכן שלא יוכלו לזהות רמות hCG עד לאחר מועד המחזור שלך.

גורמים שיכולים להשפיע על הדיוק של בדיקת הריון

הדיוק של בדיקת הריון יכול להיות מושפע ממגוון גורמים, כולל:

  • רגישות הבדיקה
  • כמות hCG בגוף שלך
  • השעה ביום שאתה ניגשים למבחן
  • כמות הנוזל שאתה שותה לפני ביצוע הבדיקה
  • משך הזמן שחלף מאז החמצת מחזור

מתי לעשות בדיקת הריון

אם את מנסה לקבוע אם את בהריון, עדיף להמתין לפחות עד שבוע אחד לאחר החמצת המחזור כדי לבצע בדיקת הריון. זה ייתן לגוף שלך מספיק זמן לייצר מספיק hCG כדי שהבדיקה תזהה. אם תבצע בדיקת הריון מוקדם מדי, אתה עלול לקבל תוצאה שלילית כוזבת. משמעות הדבר היא שהבדיקה תראה שאינך בהריון כאשר אתה באמת בהריון. אם תבצע בדיקת הריון מאוחר מדי, אתה עלול לקבל תוצאה חיובית כוזבת. המשמעות היא שהבדיקה תראה שאת בהריון כשאתה בעצם לא.

סיכום

הפסדת מחזור היא לרוב אחד הסימנים הראשונים להריון. כדי לקבל את התוצאות המדויקות ביותר, עדיף להמתין לפחות שבוע לאחר החמצת המחזור כדי לבצע בדיקת הריון. גורמים כמו רגישות הבדיקה, כמות ה-hCG בגופך והשעה ביום בה אתה לוקח את הבדיקה יכולים כולם להשפיע על דיוק התוצאות. למידע נוסף, מצא מידע נוסף בויקיפדיה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן