דף הבית » הכי חם » כמה זמן לאחר קיום יחסי מין אפשר לבדוק הריון?

כמה זמן לאחר קיום יחסי מין אפשר לבדוק הריון?

כמה זמן לאחר קיום יחסי מין אפשר לבדוק הריון?

מהי בדיקת הריון?

בדיקת הריון היא תהליך של קביעה אם אישה בהריון או לא. זה נעשה בדרך כלל על ידי נטילת דגימת שתן או דם ובדיקת נוכחות של הורמון הנקרא גונדוטרופין כוריוני אנושי (hCG). הורמון זה מיוצר על ידי השליה זמן קצר לאחר השתלת ביצית מופרית ברחם.

כמה זמן לאחר קיום יחסי מין אפשר לבדוק הריון?

משך הזמן שלוקח לבדיקת הריון לזהות hCG בגוף משתנה מאדם לאדם. בדרך כלל, לוקח כשבועיים לאחר קיום יחסי מין עד שבדיקת הריון תהיה מדויקת. הסיבה לכך היא שלוקח זמן לביצית המופרית להשתיל ברחם ולשלייה להתחיל לייצר hCG.

בדיקות שתן

בדיקות שתן הן הסוג הנפוץ ביותר של בדיקת הריון. הם נעשים בדרך כלל בבית עם ערכה שניתן לרכוש בבית מרקחת. בדיקות שתן יכולות לזהות hCG כבר שבעה ימים לאחר קיום יחסי מין, אך הן מדויקות ביותר שבועיים לאחר קיום יחסי מין.

בדיקת דם

בדיקות דם מדויקות יותר מבדיקות שתן, אך הן גם יקרות יותר ומצריכות פנייה לרופא או למרפאה. בדיקות דם יכולות לזהות hCG כבר שישה ימים לאחר קיום יחסי מין, אך הן מדויקות ביותר שבועיים לאחר קיום יחסי מין.

סוגי בדיקות הריון

ישנם שני סוגים עיקריים של בדיקות הריון: איכותית וכמותית. בדיקות איכותיות פשוט מזהות את נוכחות ה-hCG בגוף, בעוד שבדיקות כמותיות מודדות את כמות ה-hCG בגוף.

מבחנים איכותיים

בדיקות איכותניות הן הסוג הנפוץ ביותר של בדיקת הריון. הם נעשים בדרך כלל בבית עם ערכה שניתן לרכוש בבית מרקחת. בדיקות איכותיות יכולות לזהות hCG כבר שבעה ימים לאחר קיום יחסי מין, אך הן מדויקות ביותר שבועיים לאחר קיום יחסי מין.

בדיקות כמותיות

בדיקות כמותיות מדויקות יותר מבדיקות איכותניות, אך הן גם יקרות יותר ומצריכות פנייה לרופא או למרפאה. בדיקות כמותיות יכולות לזהות hCG כבר שישה ימים לאחר קיום יחסי מין, אך הן מדויקות ביותר שבועיים לאחר קיום יחסי מין.

השוואה מהירה

מִבְחָן דיוק עֲלוּת מסגרת זמן
בדיקת שתן גָבוֹהַ נָמוּך 7-14 ימים
בדיקת דם גָבוֹהַ גָבוֹהַ 6-14 ימים
מבחן איכותי גָבוֹהַ נָמוּך 7-14 ימים
מבחן כמותי גָבוֹהַ גָבוֹהַ 6-14 ימים

לסיכום, לוקח כשבועיים לאחר קיום יחסי מין עד שבדיקת הריון תהיה מדויקת. בדיקות שתן הן הסוג הנפוץ ביותר של בדיקת הריון ויכולות לזהות hCG כבר שבעה ימים לאחר קיום יחסי מין. בדיקות דם מדויקות יותר מבדיקות שתן, אך הן גם יקרות יותר ומצריכות פנייה לרופא או למרפאה. למידע נוסף על בדיקת הריון, בדוק את הסרטון הזה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן