דף הבית » הילדים הכי אוהבים » כמה זמן לאחר קיום יחסי מין אפשר לעשות בדיקת הריון?

כמה זמן לאחר קיום יחסי מין אפשר לעשות בדיקת הריון?

כמה זמן לאחר קיום יחסי מין אפשר לעשות בדיקת הריון?

מהי בדיקת הריון?

בדיקת הריון היא בדיקה רפואית המשמשת כדי לקבוע אם אישה בהריון או לא. זה נעשה בדרך כלל על ידי מדידת רמות ההורמון גונדוטרופין כוריוני אנושי (hCG) בשתן או בדם. ניתן לבצע את הבדיקה בבית או במשרד רופא.

כמה זמן לאחר קיום יחסי מין אפשר לעשות בדיקת הריון?

משך הזמן שלוקח לבדיקת הריון להיות מדויקת תלוי בסוג הבדיקה שבה נעשה שימוש. ככלל, מומלץ להמתין לפחות שבוע לאחר קיום יחסי מין לפני ביצוע בדיקת הריון. הסיבה לכך היא שלוקח זמן עד שהורמון hCG מצטבר בגוף וניתן לזיהוי בבדיקת הריון.

בדיקות שתן

בדיקות שתן הן הסוג הנפוץ ביותר של בדיקת הריון. בדיקות אלו מודדות את כמות hCG בשתן. ניתן לבצע בדיקות שתן בבית או במשרד רופא. בדיקות הריון ביתיות הן בדרך כלל מדויקות אם נלקחות שבוע לאחר קיום יחסי מין.

בדיקת דם

בדיקות דם רגישות יותר מבדיקות שתן ויכולות לזהות hCG מוקדם יותר. בדיקות דם יכולות להיעשות במשרד הרופא והן בדרך כלל מדויקות שבוע לאחר קיום יחסי מין.

סוגי בדיקות הריון

קיימים מספר סוגים של בדיקות הריון. בדיקות הריון ביתיות הן הסוג הנפוץ ביותר של בדיקות והן בדרך כלל מדויקות שבוע לאחר קיום יחסי מין. בדיקות דם רגישות יותר ויכולות לזהות hCG מוקדם יותר. סוגים אחרים של בדיקות כוללים אולטרסאונד, בדיקת מי שפיר ודגימת דליות כוריוניות.

השוואה מהירה

סוג בדיקה דיוק
בדיקת שתן מדוייק שבוע לאחר קיום יחסי מין
בדיקת דם מדוייק שבוע לאחר קיום יחסי מין
אולטרסאונד מדויק לאחר 6-8 שבועות של הריון
בְּדִיקַת מֵי שָׁפִיר מדויק לאחר 15-20 שבועות של הריון
דגימת וילוס כוריוני מדויק לאחר 10-12 שבועות של הריון

לסיכום, מומלץ להמתין לפחות שבוע לאחר קיום יחסי מין לפני ביצוע בדיקת הריון. בדיקות שתן ובדיקות דם הן סוגי הבדיקות הנפוצות ביותר והן בדרך כלל מדויקות שבוע לאחר קיום יחסי מין. סוגים אחרים של בדיקות, כגון אולטרסאונד, בדיקת מי שפיר ודגימת דליות כוריוניות, מדויקות יותר בשלבים מאוחרים יותר של ההריון. חשוב לדבר עם רופא או ספק שירותי בריאות כדי לקבוע את סוג הבדיקה הטוב ביותר עבורך.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן