דף הבית » מאמרים » כמה זמן לוקח לבטא לרדת לאחר הפלה?

כמה זמן לוקח לבטא לרדת לאחר הפלה?

כמה זמן לוקח לבטא לרדת לאחר הפלה?

מהן רמות בטא?

רמות בטא הן מדד להורמון hCG (גונדוטרופין כוריוני אנושי) בגוף האישה. הורמון זה מיוצר במהלך ההריון ומשמש לזיהוי הריון. רמות בטא נמדדות במילי-יחידות בינלאומיות למיליליטר (mIU/ml). רמות הבטא של האישה יעלו במהלך השליש הראשון של ההריון ולאחר מכן ירדו בהדרגה במהלך השליש השני והשלישי.

מה קורה לאחר הפלה?

לאחר הפלה, רמות הבטא ירדו במהירות. הסיבה לכך היא שהורמון hCG אינו מיוצר יותר. קצב ירידת רמות הבטא יהיה תלוי באדם, אך בדרך כלל לוקח מספר שבועות עד שהרמות יחזרו לקדמותו.

מה נחשב לרמת בטא רגילה?

רמת בטא תקינה נחשבת בין 5 ל-25 mIU/ml. אם רמת הבטא גבוהה מ-25 mIU/ml, זה יכול להצביע על כך שהאישה עדיין בהריון. אם רמת הבטא נמוכה מ-5 mIU/ml, זה יכול להצביע על כך שהאישה כבר לא בהריון.

כמה זמן לוקח לרמות הבטא לרדת לאחר הפלה?

משך הזמן שלוקח לרמות הבטא לרדת לאחר הפלה יכול להשתנות מאישה לאישה. בדרך כלל, לוקח כמה שבועות עד שהרמות חוזרות לנורמליות. במקרים מסוימים, עשויים לחלוף עד שישה שבועות עד שהרמות יחזרו לנורמליות.

מה עלי לעשות אם רמות הביטא שלי לא יורדות?

אם רמות הבטא שלך לא יורדות לאחר הפלה, חשוב לדבר עם הרופא שלך. הרופא שלך עשוי להמליץ על בדיקת דם כדי לבדוק את רמות ה-hCG שלך. הם עשויים גם להמליץ על אולטרסאונד אגן כדי לבדוק אם נותרו רקמות מההריון.

סיכום

הפלה היא חוויה קשה לכל אישה. חשוב להבין את רמות הבטא וכמה זמן לוקח להן לרדת לאחר הפלה. אם רמות הבטא שלך לא יורדות, חשוב לדבר עם הרופא שלך. למידע נוסף על נושא זה, צפה בסרטון זה . לסיכום, בדרך כלל לוקח מספר שבועות עד שרמות הבטא חוזרות לנורמליות לאחר הפלה. עם זאת, חשוב לדבר עם הרופא שלך אם רמות הבטא שלך לא יורדות. עם טיפול ותמיכה נכונים, אתה יכול לעבור את התקופה הקשה הזו.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן