דף הבית » הכי חם » כמה זמן לוקח להקיף את כדור הארץ במטוס?

כמה זמן לוקח להקיף את כדור הארץ במטוס?

כמה זמן לוקח להקיף את כדור הארץ במטוס?

כמה זמן לוקח להקיף את כדור הארץ במטוס?

הקפת כדור הארץ במטוס היא הישג שהושג על ידי רבים, מהטיסה המוצלחת הראשונה ב-1927 ועד להרפתקנים של ימינו שלוקחים על עצמם את האתגר. אבל כמה זמן לוקח להקיף את כדור הארץ במטוס? התשובה לשאלה זו תלויה בכמה גורמים, כולל סוג המטוס בשימוש, המסלול שנלקח ומהירות המטוס. בדרך כלל, לוקח בין 18 ל-24 שעות להקיף את כדור הארץ במטוס.

גורמים המשפיעים על הזמן שלוקח להקיף את כדור הארץ

סוג המטוס המשמש הוא אחד הגורמים החשובים ביותר בקביעת כמה זמן לוקח להקיף את כדור הארץ במטוס. מטוסי נוסעים מסחריים טסים בדרך כלל במהירויות של כ-500 קמ"ש, בעוד שמטוסים פרטיים יכולים להגיע למהירויות של עד 700 קמ"ש. ככל שהמטוס מהיר יותר, כך ייקח פחות זמן להקיף את כדור הארץ. המסלול שנלקח הוא גם גורם חשוב. חלק מהמסלולים קצרים יותר מאחרים, והזמן שלוקח להשלים את המסע יהיה תלוי במסלול הנבחר. לדוגמה, טיסה מלונדון ללוס אנג'לס ארוכה בהרבה מטיסה מלונדון לניו יורק. לבסוף, מזג האוויר יכול להשפיע גם על הזמן שלוקח להקיף את כדור הארץ במטוס. רוחות חזקות יכולות להאט את המטוס, בעוד שמיים בהירים יכולים לעזור לו להגיע ליעדו מהר יותר.

הטיסה המוצלחת הראשונה מסביב לעולם

הטיסה המוצלחת הראשונה מסביב לעולם הושלמה ב-1927 על ידי צוות של ארבעה טייסים, בראשות חיל האוויר של צבא ארה"ב קפטן לואל סמית'. הצוות המריא מסיאטל, וושינגטון, וטס מזרחה, חצה את האוקיינוס האטלנטי, המזרח התיכון, הודו ודרום מזרח אסיה לפני שחזר לסיאטל. המסע נמשך 175 ימים וכיסה יותר מ-27,000 מיילים.

הקפת ימינו

הרפתקנים של ימינו לקחו על עצמם את האתגר של להקיף את כדור הארץ במטוס. בשנת 2017, צוות של ארבעה טייסים השלים את המסע תוך 18 ימים בלבד, כשהם טסים במטוס Cessna Citation XLS+. הצוות טס מארצות הברית לאירופה, ברחבי המזרח התיכון, הודו ודרום מזרח אסיה לפני שחזר לארצות הברית.

סיכום

הקפת כדור הארץ במטוס היא הישג שהושג על ידי רבים, מהטיסה המוצלחת הראשונה ב-1927 ועד להרפתקנים של ימינו שלוקחים על עצמם את האתגר. בדרך כלל, לוקח בין 18 ל-24 שעות להקיף את כדור הארץ במטוס, תלוי בסוג המטוס שבו נעשה שימוש, המסלול שנלקח ותנאי מזג האוויר. למידע נוסף, בקר בוויקיפדיה למידע נוסף.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן