דף הבית » אטרקציות מומלצות » כמה זמן לוקח לכדור הארץ להסתובב סביב השמש?

כמה זמן לוקח לכדור הארץ להסתובב סביב השמש?

כמה זמן לוקח לכדור הארץ להסתובב סביב השמש?

מהי תקופת המסלול של כדור הארץ?

תקופת ההקפה של כדור הארץ, הידועה גם בתור התקופה הצדדית שלו, היא משך הזמן שלוקח לכדור הארץ לבצע מהפכה אחת שלמה סביב השמש. תקופה זו היא 365.256 ימים, או שנה אחת. מסלול כדור הארץ הוא אליפסה, כלומר אינו מעגל מושלם, והשמש ממוקמת באחד משני מוקדי האליפסה. המשמעות היא שהמרחק של כדור הארץ מהשמש משתנה לאורך מסלולו.

אילו גורמים משפיעים על תקופת המסלול של כדור הארץ?

תקופת ההקפה של כדור הארץ מושפעת מכמה גורמים, כולל משיכה הכבידה של כוכבי לכת אחרים, הטיה הצירית של כדור הארץ וצורת מסלולו. משיכה הכבידה של כוכבי לכת אחרים, כמו צדק, עלולה לגרום למסלול כדור הארץ להיות אליפטי יותר, מה שיכול להשפיע על תקופת מסלולו. הטיה הצירית של כדור הארץ, או הזווית שבה הוא נוטה ביחס לשמש, משפיעה גם על תקופת ההקפה שלו. הטיית ציר כדור הארץ גורמת לעונות השנה, שכן כמות אור השמש שכל חצי כדור מקבל משתנה לאורך השנה. לבסוף, צורת מסלול כדור הארץ יכולה להשפיע גם על תקופת ההקפה שלו. אם המסלול אליפטי יותר, כדור הארץ ינוע מהר יותר כשהוא קרוב יותר לשמש ולאט יותר כשהוא רחוק יותר.

מה ההבדל בין השנה הסידרית לטרופית?

השנה הצדדית היא משך הזמן שלוקח לכדור הארץ לעשות סיבוב שלם אחד סביב השמש, בעוד שהשנה הטרופית היא משך הזמן שלוקח לכדור הארץ לבצע סיבוב שלם אחד סביב השמש ביחס למיקום השמש. שמש בשמיים. השנה הטרופית קצרה מעט מהשנה הכוכבית, שכן מסלול כדור הארץ מעט אליפטי ונראה שהשמש נעה מעט מזרחה ביחס לכוכבים. ההבדל בין השניים הוא כ-20 דקות.

מה ההבדל בין השנה האנומלית לסינודית?

השנה האנומליסטית היא משך הזמן שלוקח לכדור הארץ לעשות סיבוב שלם אחד סביב השמש ביחס לפריהליון שלה, או לנקודה במסלולו שבה הוא הכי קרוב לשמש. השנה הסינודית היא משך הזמן שלוקח לכדור הארץ לבצע סיבוב שלם אחד סביב השמש ביחס למיקומו בשמים. השנה הסינודית ארוכה מעט מהשנה האנומליסטית, שכן מסלול כדור הארץ מעט אליפטי ונראה שהשמש נעה מעט מזרחה ביחס לכוכבים. ההבדל בין השניים הוא כ-2.2 ימים.

סיכום

תקופת ההקפה של כדור הארץ היא 365.256 ימים, או שנה אחת. תקופה זו מושפעת ממספר גורמים, כולל משיכה הכבידה של כוכבי לכת אחרים, הטיה הצירית של כדור הארץ וצורת מסלולו. השנה הצדדית היא משך הזמן שלוקח לכדור הארץ לעשות סיבוב שלם אחד סביב השמש, בעוד שהשנה הטרופית היא משך הזמן שלוקח לכדור הארץ לבצע סיבוב שלם אחד סביב השמש ביחס למיקום השמש. שמש בשמיים. השנה האנומליסטית היא משך הזמן שלוקח לכדור הארץ לעשות סיבוב שלם אחד סביב השמש ביחס לפריהליון שלה, או לנקודה במסלולו שבה הוא הכי קרוב לשמש. השנה הסינודית היא משך הזמן שלוקח לכדור הארץ לבצע סיבוב שלם אחד סביב השמש ביחס למיקומו בשמים. למידע נוסף על מסלול כדור הארץ, צפה בסרטון זה או מצא מידע נוסף בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן