דף הבית » הכי נצפים » כמה זמן לוקח לקבל תוצאות בדיקת דם בהריון?

כמה זמן לוקח לקבל תוצאות בדיקת דם בהריון?

כמה זמן לוקח לקבל תוצאות בדיקת דם בהריון?

מהי בדיקת דם להריון?

בדיקת דם הריון היא בדיקת מעבדה המשמשת לאיתור נוכחות ההורמון גונדוטרופין כוריוני אנושי (hCG) בדם. הורמון זה מיוצר על ידי השליה זמן קצר לאחר השתלת ביצית מופרית ברחם. הבדיקה משמשת לאישור הריון ולקביעת מרחק ההריון.

כיצד מתבצעת הבדיקה?

בדיקת דם הריון מתבצעת על ידי הוצאת דגימת דם מהזרוע. לאחר מכן הדגימה נשלחת למעבדה לניתוח. הבדיקה מתבצעת לרוב במרפאה או במרפאה של רופא.

מה הדיוק של הבדיקה?

דיוק הבדיקה תלוי במעבדה המבצעת את הבדיקה וברגישות הבדיקה. בדרך כלל, הבדיקה נחשבת למדויקת מאוד.

כמה זמן לוקח להגיע לתוצאות?

תוצאות בדיקת דם הריון יכולות להתקבל בדרך כלל תוך 24 עד 48 שעות. עם זאת, מעבדות מסוימות עשויות לקחת זמן רב יותר לעבד את הדגימה ולספק את התוצאות.

מה משמעות התוצאות?

התוצאות של בדיקת דם הריון יכולות להיות חיוביות או שליליות. תוצאה חיובית מצביעה על כך שהורמון hCG קיים בדם, המהווה אינדיקציה להריון. תוצאה שלילית מצביעה על כך שההורמון אינו קיים, המהווה אינדיקציה לכך שהאישה אינה בהריון.

מה עלי לעשות אם אני מקבל תוצאה חיובית?

אם קיבלת תוצאה חיובית בבדיקת דם להריון, עליך לקבוע תור לרופא או לרופא. הרופא שלך יוכל לאשר את ההיריון ולספק לך מידע על טיפול טרום לידתי וצעדים חשובים אחרים שיש לנקוט.

סיכום

בדיקת דם הריון היא בדיקת מעבדה המשמשת לאיתור נוכחות ההורמון hCG בדם. הבדיקה מתבצעת לרוב במרפאה או במרפאה של רופא וניתן לקבל את התוצאות בדרך כלל תוך 24 עד 48 שעות. תוצאה חיובית מצביעה על קיים ההורמון, המהווה אינדיקציה להריון. אם אתה מקבל תוצאה חיובית, עליך לקבוע תור לרופא או לרופא. למידע נוסף, אתה יכול לבקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן