דף הבית » לא להאמין » כמה זמן לוקח לקבל תוצאות בדיקת פאפ?

כמה זמן לוקח לקבל תוצאות בדיקת פאפ?

כמה זמן לוקח לקבל תוצאות בדיקת פאפ?

מהי בדיקת פאפ?

בדיקת פאפ, הידועה גם בשם מכת פאפ, היא בדיקת סקר לסרטן צוואר הרחם. במהלך בדיקת פאפ, רופא או אחות לוקחים דגימה של תאים מצוואר הרחם, החלק התחתון של הרחם. לאחר מכן התאים נבדקים תחת מיקרוסקופ כדי לחפש שינויים חריגים.

כיצד מתבצעת בדיקת פאפ?

בדיקת פאפ נעשית בדרך כלל במהלך בדיקת אגן. הרופא או האחות יחדירו ספקולום לנרתיק כדי לפתוח אותו ולראות טוב יותר את צוואר הרחם. לאחר מכן, הם ישתמשו במברשת קטנה או מרית כדי לקחת דגימה של תאים מצוואר הרחם. לאחר מכן הדגימה מונחת על שקופית ונשלחת למעבדה לבדיקה.

כמה זמן לוקח לקבל תוצאות בדיקת פאפ?

בדרך כלל לוקח כשבועיים לקבל את התוצאות של בדיקת פאפ. עם זאת, זה יכול לקחת יותר זמן אם המעבדה עמוסה או אם יש לשלוח את הדגימה למעבדה אחרת לבדיקה נוספת.

מה משמעות התוצאות?

התוצאות של בדיקת פאפ יהיו תקינות או חריגות. תוצאה תקינה פירושה שהתאים נראים תקינים ואין צורך בבדיקות נוספות. תוצאה חריגה פירושה שהתאים נראים לא תקינים וייתכן שיהיה צורך בבדיקות נוספות.

מה עלי לעשות אם התוצאות לא תקינות?

אם התוצאות של בדיקת פאפ אינן תקינות, הרופא שלך עשוי להמליץ על בדיקות נוספות. זה יכול לכלול קולפוסקופיה, שהיא בדיקה של צוואר הרחם באמצעות מיקרוסקופ, או ביופסיה, שהיא הסרה של דגימה קטנה של רקמה לבדיקה. בהתאם לתוצאות של בדיקות אלה, הרופא שלך עשוי להמליץ על טיפול.

סיכום

בדיקת פאפ היא בדיקת סקר לסרטן צוואר הרחם. בדרך כלל לוקח כשבועיים לקבל את התוצאות של בדיקת פאפ. התוצאות יהיו תקינות או חריגות. אם התוצאות לא תקינות, הרופא שלך עשוי להמליץ על בדיקות נוספות או טיפול. למידע נוסף על בדיקות פאפ, צפו בסרטון זה .

נקודות מפתח

  • בדיקת פאפ היא בדיקת סקר לסרטן צוואר הרחם.
  • בדרך כלל לוקח כשבועיים לקבל את התוצאות של בדיקת פאפ.
  • התוצאות יהיו תקינות או חריגות.
  • אם התוצאות לא תקינות, הרופא שלך עשוי להמליץ על בדיקות נוספות או טיפול.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן