דף הבית » לא להאמין » כמה זמן לפני ההריון כדאי ליטול חומצה פולית?

כמה זמן לפני ההריון כדאי ליטול חומצה פולית?

כמה זמן לפני ההריון כדאי ליטול חומצה פולית?

מהי חומצה פולית?

חומצה פולית היא ויטמין B החיוני לנשים בהריון. זה עוזר למנוע מומים מולדים במוח ובעמוד השדרה של התינוק. חומצה פולית נמצאת באופן טבעי במזונות מסוימים, כגון ירקות ירוקים, פירות הדר וקטניות. זה זמין גם בצורת תוספת.

מדוע חומצה פולית חשובה?

חומצה פולית חשובה לנשים בהריון מכיוון שהיא מסייעת במניעת מומים בצינור העצבי אצל התינוק. מומים בצינור העצבי הם מומים מולדים המשפיעים על המוח ועמוד השדרה. הם עלולים לגרום לבעיות בריאות חמורות ואף למוות. נטילת חומצה פולית לפני ובמהלך ההריון יכולה לעזור להפחית את הסיכון לפגמים אלה.

מתי כדאי להתחיל ליטול חומצה פולית?

מומלץ לנשים להתחיל ליטול חומצה פולית לפחות חודש לפני הכניסה להריון. הסיבה לכך היא שהצינור העצבי מתפתח בשבועות הראשונים של ההריון, לפני שנשים רבות בכלל יודעות שהן בהריון. נטילת חומצה פולית לפני ובמהלך ההריון יכולה לעזור להפחית את הסיכון למומים בתעלה העצבית.

כמה חומצה פולית צריך לקחת?

הכמות היומית המומלצת של חומצה פולית לנשים בהריון היא 400 מיקרוגרם (מק"ג). ניתן להשיג זאת באמצעות שילוב של תזונה ותוספי מזון. נשים צריכות לדבר עם הרופא שלהן על הדרך הטובה ביותר לקבל את הכמות המומלצת של חומצה פולית.

אילו מזונות מכילים חומצה פולית?

חומצה פולית נמצאת באופן טבעי במזונות מסוימים, כגון ירקות ירוקים, פירות הדר וקטניות. הוא מתווסף גם למזונות מועשרים מסוימים, כגון דגני בוקר ולחמים. נשים צריכות לדבר עם הרופא או עם תזונאי לגבי המקורות הטובים ביותר לחומצה פולית.

סיכום

חומצה פולית היא חומר תזונה חשוב לנשים בהריון. זה עוזר למנוע מומים מולדים במוח ובעמוד השדרה של התינוק. נשים צריכות להתחיל ליטול חומצה פולית לפחות חודש לפני שהן נכנסות להריון. הכמות היומית המומלצת של חומצה פולית לנשים בהריון היא 400 מיקרוגרם (מק"ג). חומצה פולית נמצאת באופן טבעי במזונות מסוימים, כגון ירקות ירוקים, פירות הדר וקטניות. הוא מתווסף גם למזונות מועשרים מסוימים, כגון דגני בוקר ולחמים. נשים צריכות לדבר עם הרופא או עם תזונאי לגבי המקורות הטובים ביותר לחומצה פולית.

השוואה מהירה

נוֹשֵׂא פרטים
מהי חומצה פולית? ויטמין AB החיוני לנשים בהריון.
מדוע חומצה פולית חשובה? מסייע במניעת מומים בצינור העצבי אצל התינוק.
מתי כדאי להתחיל ליטול חומצה פולית? לפחות חודש לפני הכניסה להריון.
כמה חומצה פולית צריך לקחת? 400 מיקרוגרם (מק"ג) ביום.
אילו מזונות מכילים חומצה פולית? ירקות ירוקים עלים, פירות הדר, קטניות, מזון מועשר.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן