דף הבית » מאמרים » כמה זמן לפני המחזור אפשר לגלות שאת בהריון?

כמה זמן לפני המחזור אפשר לגלות שאת בהריון?

כמה זמן לפני המחזור אפשר לגלות שאת בהריון?

סקירה כללית

הריון הוא תקופה מרגשת עבור נשים רבות, אבל זה יכול להיות גם זמן של חוסר ודאות וחרדה. לדעת מתי תוכלי לברר אם את בהריון חשובה לתכנון ולהיערכות לעתיד. במאמר זה, נדון כמה זמן לפני המחזור תוכל לברר אם את בהריון ובשיטות השונות לבדיקה הקיימות.

מתי אתה יכול לגלות אם אתה בהריון?

התשובה לשאלה זו תלויה בסוג המבחן שבו אתה משתמש. בדרך כלל, המוקדם ביותר שאתה יכול לגלות אם אתה בהריון הוא כשבעה עד עשרה ימים לאחר ההתעברות. זה כאשר הביצית המופרית משתלת ברחם ומתחילה לייצר את ההורמון hCG (גונדוטרופין כוריוני אנושי). הורמון זה הוא מה שבדיקות הריון מגלות כדי לקבוע אם את בהריון.

בדיקות הריון ביתיות

בדיקות הריון ביתיות הן הדרך הנפוצה ביותר לגלות אם את בהריון. בדיקות אלו זמינות ברוב בתי המרקחת והן זולות יחסית. הם פועלים על ידי זיהוי נוכחות של hCG בשתן שלך. רוב בדיקות ההריון הביתיות מדויקות בשימוש נכון ויכולות לזהות רמות hCG נמוכות עד 25 mIU/ml.

בדיקת דם

בדיקות דם מדויקות יותר מבדיקות הריון ביתיות ויכולות לזהות רמות hCG נמוכות עד 5 mIU/ml. בדיקות דם נעשות לרוב במשרד רופא וניתן לבצע אותן כבר שבעה ימים לאחר ההתעברות. בדיקות דם יקרות יותר מבדיקות הריון ביתיות ולרוב לוקח יותר זמן עד לקבלת תוצאות.

אולטרסאונד

אולטרסאונד הוא הליך לא פולשני המשתמש בגלי קול כדי ליצור תמונה של פנים הרחם. ניתן להשתמש באולטרסאונד כדי לזהות הריון כבר שישה שבועות לאחר ההתעברות. אולטרסאונד נעשה בדרך כלל במשרד רופא והם יקרים יותר מבדיקות הריון ביתיות ובדיקות דם.

סיכום

לדעת מתי תוכלי לברר אם את בהריון חשובה לתכנון ולהיערכות לעתיד. בדרך כלל, המוקדם ביותר שאתה יכול לגלות אם אתה בהריון הוא כשבעה עד עשרה ימים לאחר ההתעברות. בדיקות הריון ביתיות הן הדרך הנפוצה ביותר לגלות אם את בהריון ויכולות לזהות רמות hCG נמוכות עד 25 mIU/ml. בדיקות דם מדויקות יותר מבדיקות הריון ביתיות ויכולות לזהות רמות hCG נמוכות עד 5 mIU/ml. ניתן להשתמש באולטרסאונד כדי לזהות הריון כבר שישה שבועות לאחר ההתעברות.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן