דף הבית » הילדים הכי אוהבים » כמה זמן לפני כניסת השבת נדלקים נרות?

כמה זמן לפני כניסת השבת נדלקים נרות?

כמה זמן לפני כניסת השבת נדלקים נרות?

מהי שבת?

השבת היא יום מיוחד של מנוחה והתחדשות רוחנית באמונה היהודית. הוא נצפה משקיעת השמש ביום שישי ועד השקיעה בשבת. בתקופה זו נמנעים יהודים מעבודה ומפעילויות אחרות שאינן תואמות את רוח היום. השבת היא זמן לתפילה, הרהור ובילוי עם המשפחה והחברים.

מתי מדליקים נרות שבת?

הנוהג המסורתי של הדלקת נרות שבת הוא אחד הטקסים החשובים של היום. הדלקת הנרות 18 דקות לפני השקיעה ביום שישי. זה נעשה כדי לקבל את פני השבת וליצור אווירה שלווה ורוחנית בבית.

למה מדליקים נרות שבת?

הדלקת נרות שבת היא דרך להביע תודה לה' על מתנת השבת. זו גם דרך להכניס אור ושמחה לתוך הבית. את הנרות מדליקה אשת הבית, ומברכים את הברכה תוך כדי הדלקתם.

מה אתה עושה אחרי שאתה מדליק את הנרות?

לאחר הדלקת הנרות, אשת הבית מכסה את עיניה ומברכת ברכה מיוחדת. ברכה זו היא תפילת הודיה על מתנת השבת. לאחר קריאת הברכה יכולה אשת הבית לגלות את עיניה ולהתחיל את השבת.

מהם הכללים להדלקת נרות שבת?

יש כמה כללים שיש להקפיד עליהם בהדלקת נרות שבת. יש להדליק את הנרות 18 דקות לפני השקיעה. יש להדליק את הנרות במקום הנראה מבחוץ הבית. את הנרות חייבת אשת הבית להדליק. יש לברך את הברכה לפני הדלקת הנרות.

סיכום

הדלקת נרות שבת היא טקס חשוב באמונה היהודית. זוהי דרך להביע הכרת תודה לה' על מתנת השבת ולהכניס אור ושמחה לבית. יש להדליק את הנרות 18 דקות לפני השקיעה ביום שישי ויש לברך את הברכה לפני הדלקתם. למידע נוסף על הנוהג המסורתי של הדלקת נרות שבת, ניתן למצוא מידע נוסף ביוטיוב או בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן