דף הבית » הילדים הכי אוהבים » כמה זמן לקח נח לבנות את התיבה?

כמה זמן לקח נח לבנות את התיבה?

כמה זמן לקח נח לבנות את התיבה?

מבוא

תיבת נח היא אחד הסיפורים האיקוניים ביותר בתנ"ך. זהו סיפור על אמונה, ציות וחסדי אלוהים. אבל כמה זמן לקח לנח לבנות את התיבה? על פי התנ"ך, התשובה אינה ברורה. במאמר זה נחקור את התיאוריות והמקורות השונים המנסים לענות על שאלה זו.

חשבון התנ"ך

המקרא אינו מספק תשובה מדויקת לשאלה כמה זמן לקח נח לבנות את התיבה. המידע היחיד שנמסר הוא שנח קיבל הוראה לבנות את התיבה וכי עשה זאת. בראשית ו' 14-16 נאמר: "עשה לך ארון מעץ גופר, עשה חדרים בארון, ותכסה אותו מבפנים ומבחוץ בזפת. וכך תעשה אותו: אורך הארון יהיה שלוש מאות. אמה, רוחבו חמישים אמה, וגובהו שלושים אמה. תעשה חלון לארון, ותסיים אותו לאמה מלמעלה, וקבע את פתח הארון בצידו, תעשה אותו למטה. , סיפון שני ושלישי."

הערכות זמן

בהתחשב בחוסר המידע בתנ"ך, חוקרים ניסו להעריך כמה זמן לקח נח לבנות את התיבה. אחת ההערכות היא שלנח לקח 75 עד 80 שנה לבנות את התיבה. הערכה זו מבוססת על ההנחה שנח היה בן 600 כאשר ה' הורה לו לבנות את התיבה וכי הוא היה בן 480 כאשר מי השיטפונות החלו לסגת. הערכות אחרות נעות בין 40 ל-120 שנים. הערכות אלו מבוססות על ההנחה שנח היה בן 500 כשאלוהים הורה לו לבנות את התיבה וכי הוא היה בן 400 כאשר מי השיטפונות החלו לרדת.

גודל ארון הקודש

גודל התיבה הוא גם גורם להערכת כמה זמן לקח נח לבנות אותה. התנ"ך מציין שהארון היה 300 אמות אורכו, 50 אמות רוחב וגובהו 30 אמות. זה יהפוך את ארון הקודש לאורכו של 450 רגל בקירוב, 75 רגל רוחב וגובה 45 רגל.

החומרים המשמשים

המקרא מציין כי ארון הקודש היה עשוי מעץ גופר ומכוסה מבפנים ומבחוץ בזפת. מאמינים שעץ גופר הוא סוג של עץ ברוש, שהוא עץ שגדל לאט. זה אומר שהיה לוקח לנוח יותר זמן לבנות את התיבה מאשר אם היה משתמש בעץ שגדל מהר יותר.

מספר העובדים

התנ"ך אינו מספק מידע על כמה אנשים היו מעורבים בבניית ארון הקודש. יתכן שלנח הייתה עזרה ממשפחתו ומאנשים נוספים בקהילתו. אם זה המצב, אז סביר להניח שהתיבה נבנתה מהר יותר מאשר אם נח היה בונה אותה לבד.

סיכום

משך הזמן המדויק שלקח לנוח לבנות את התיבה אינו ידוע. ההערכות נעות בין 40 ל-80 שנה, בהתאם להנחות שהועלו לגבי גילו של נח והחומרים שבהם נעשה שימוש. ייתכן גם שלנח הייתה עזרה ממשפחתו ומאנשים אחרים בקהילתו, מה שהיה מפחית את משך הזמן שנדרש לבניית התיבה. לא משנה כמה זמן זה לקח, התיבה הייתה הישג הנדסי מרשים והוכחה לאמונתו ולציותו של נח.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן