דף הבית » הכי חם » כמה זמן מראש על מעסיק להודיע על פיטורים?

כמה זמן מראש על מעסיק להודיע על פיטורים?

כמה זמן מראש על מעסיק להודיע על פיטורים?

מה זה פיטורים?

פיטורים הוא הפסקת עבודה ביוזמת מעסיק. לרוב זה נעשה מסיבות כלכליות, כמו צמצום כוח האדם או שינוי באסטרטגיה העסקית של החברה. פיטורים יכולים להיעשות גם מסיבות אחרות, כמו שינוי בבעלות החברה או שינוי במיקוד החברה.

כמה זמן מראש על מעסיק להודיע על פיטורים?

כמות ההודעה המוקדמת שעל מעסיק לתת לפיטורין תלויה בחוקי תחום השיפוט בו נמצא המעסיק. ככלל, מעסיקים חייבים לתת לעובדים הודעה מוקדמת של 30 יום לפחות על פיטורים. בתחומי שיפוט מסוימים, מעסיקים עשויים להידרש לתת הודעה מוקדמת של יותר מ-30 יום.

זכויות עובדים במהלך פיטורים

לעובדים המפוטרים יש זכויות מסוימות, לרבות הזכות לקבל הודעה על פיטורים, הזכות לקבל פיצויי פיטורים וזכות לקבל דמי אבטלה.

הודעת פיטורים

על המעסיקים למסור לעובדים הודעה על הפיטורים. כמות ההודעה הנדרשת תלויה בחוקי תחום השיפוט בו נמצא המעסיק. ככלל, מעסיקים חייבים לתת לעובדים הודעה מוקדמת של 30 יום לפחות על פיטורים. בתחומי שיפוט מסוימים, מעסיקים עשויים להידרש לתת הודעה מוקדמת של יותר מ-30 יום.

פיצויים

עובדים שמפוטרים עשויים להיות זכאים לקבל פיצויי פיטורים. גובה פיצויי הפיטורים שעובד זכאי לקבל תלוי בחוקי תחום השיפוט בו נמצא המעסיק. ככלל, מעסיקים חייבים לספק לעובדים לפחות שבוע אחד של פיצויי פיטורים עבור כל שנת שירות.

דמי אבטלה

עובדים שמפוטרים עשויים להיות זכאים לדמי אבטלה. גובה דמי האבטלה שעובד זכאי להם תלוי בחוקי תחום השיפוט בו נמצא המעסיק. ככלל, עובדים המפוטרים זכאים לדמי אבטלה עד 26 שבועות.

סיכום

פיטורים הם תהליך קשה הן למעסיקים והן לעובדים. כמות ההודעה המוקדמת שעל מעסיק לתת לפיטורין תלויה בחוקי תחום השיפוט בו נמצא המעסיק. ככלל, מעסיקים חייבים לתת לעובדים הודעה מוקדמת של 30 יום לפחות על פיטורים. לעובדים המפוטרים יש זכויות מסוימות, לרבות הזכות לקבל הודעה על פיטורים, הזכות לקבל פיצויי פיטורים וזכות לקבל דמי אבטלה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן