דף הבית » אטרקציות מומלצות » כמה זמן על המעסיק להודיע על פיטורים?

כמה זמן על המעסיק להודיע על פיטורים?

כמה זמן על המעסיק להודיע על פיטורים?

מה זה פיטורים?

פיטורים הוא הפסקת עבודה עקב חוסר עבודה או שינוי בצרכים העסקיים של החברה. זה שונה מפיטורין בשל סיבה, כלומר כאשר עובד פוטר בשל הפרת מדיניות החברה או בשל ביצועים לקויים. פיטורים נעשים בדרך כלל בקבוצה, ולעובדים שנפגעו בדרך כלל ניתנת חבילת פיטורים.

כמה זמן על המעסיק להודיע על פיטורים?

כמות ההודעה שעל מעסיק להודיע על פיטורין תלויה בחוקי המדינה בה העובד עובד. ככלל, מעסיקים חייבים לספק לעובדים הודעה מוקדמת של 30 יום לפחות על פיטורים. עם זאת, מדינות מסוימות דורשות מהמעסיקים להודיע יותר, כגון 60 יום או 90 יום.

חוק פדרלי

חוק התאמת העובדים והסבה מחדש (WARN) הפדרלי מחייב מעסיקים לספק לעובדים הודעה מוקדמת של 60 יום לפחות על פיטורים. חוק ה-WARN חל על מעסיקים עם 100 עובדים או יותר, והוא חל על פיטורים שמשפיעים על לפחות 50 עובדים.

חוקי המדינה

בנוסף לחוק WARN, לחלק מהמדינות יש חוקים משלהן המחייבים מעסיקים לספק לעובדים הודעה על פיטורים. לדוגמה, קליפורניה דורשת מהמעסיקים לספק לעובדים הודעה מוקדמת של 60 יום לפחות על פיטורים.

הסכמים קיבוציים

אם העובדים המושפעים מכוסים על ידי הסכם קיבוצי, ההסכם עשוי לדרוש מהמעסיק לספק יותר הודעה ממה שהמדינה או החוק הפדרלי דורשים.

מה עובדים צריכים לעשות אם הם מקבלים הודעה על פיטורים?

עובדים המקבלים הודעה על פיטורים צריכים לנקוט בצעדים הבאים:

  • עיין בהודעה כדי לוודא שהיא עומדת בחוקי המדינה והפדרליים.
  • עיין בחבילת הפיצויים כדי לוודא שהיא הוגנת וסבירה.
  • התייעצו עם עורך דין כדי לוודא שזכויותיו מוגנות.
  • הגש בקשה לדמי אבטלה בהקדם האפשרי.
  • תתחיל לחפש עבודה חדשה.

פיטורים יכולים להיות תקופה קשה הן למעסיקים והן לעובדים. חשוב למעסיקים להבין את הדרישות החוקיות למתן הודעה על פיטורים ולעובדים להבין את זכויותיהם. על ידי הבנת הדרישות החוקיות ונקיטת הצעדים הדרושים, העובדים יכולים להגן על עצמם במהלך פיטורים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן