דף הבית » כללי » כמה זמן צריך לצום לפני בדיקת דם כללית?

כמה זמן צריך לצום לפני בדיקת דם כללית?

כמה זמן צריך לצום לפני בדיקת דם כללית?

מהי בדיקת דם כללית?

בדיקת דם כללית היא סוג של בדיקה רפואית המשמשת למדידת רמות של חומרים שונים בדם. זה ידוע גם בתור ספירת דם מלאה (CBC) או ספירת דם מלאה (FBC). הבדיקה משמשת לאבחון מגוון מצבים, כולל אנמיה, זיהום וסרטן. זה יכול לשמש גם כדי לפקח על היעילות של טיפולים מסוימים.

כמה זמן צריך לצום לפני בדיקת דם כללית?

על מנת לקבל תוצאות מדויקות מבדיקת דם כללית, מומלץ לצום 8-12 שעות לפני הבדיקה. זה אומר שאסור לאכול או לשתות שום דבר (למעט מים) במהלך הזמן הזה. חשוב לעקוב אחר ההוראות שניתנו על ידי הרופא או נותן שירותי הבריאות.

למה לצפות במהלך התהליך

בהגיעך למעבדה לבדיקת דם כללית תתבקש לספק דגימת דם. זה נעשה בדרך כלל על ידי החדרת מחט לווריד בזרוע שלך. לאחר מכן הדגימה תישלח למעבדה לניתוח.

מה קורה לאחר המבחן?

ברגע שהתוצאות של בדיקת הדם הכללית שלך יהיו זמינות, הרופא או הרופא שלך ידון בהן איתך. בהתאם לתוצאות, הרופא שלך עשוי להמליץ על בדיקות או טיפולים נוספים.

האם יש סיכונים?

בדרך כלל, בדיקת דם כללית היא הליך בטוח וללא כאבים. עם זאת, כמו בכל הליך רפואי, קיים סיכון קטן לזיהום או דימום. הרופא או ספק שירותי הבריאות שלך ידונו איתך על כל סיכונים אפשריים לפני הבדיקה.

סיכום

בדיקת דם כללית היא כלי שימושי לאבחון וניטור של מגוון מצבים. חשוב לצום 8-12 שעות לפני הבדיקה על מנת לקבל תוצאות מדויקות. אם יש לך שאלות או חששות לגבי ההליך, הקפד לדון בהן עם הרופא או עם ספק שירותי הבריאות. למידע נוסף, אתה יכול לבקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן