דף הבית » כללי » תשעה באב: כמה זמן אסור לאכול בשר?

תשעה באב: כמה זמן אסור לאכול בשר?

תשעה באב: כמה זמן אסור לאכול בשר?

מה זה תשעה באב?

תשעה באב הוא יום אבל יהודי המנציח את חורבן בית המקדש הראשון והשני בירושלים. הוא מתקיים ביום התשיעי של חודש אב, שחל בדרך כלל ביולי או אוגוסט. תשעה באב הוא היום העצוב ביותר בלוח השנה היהודי, והוא מתקיים בצום, תפילה ומנהגים נוספים.

אילו מנהגים מקיימים בתשעה באב?

בתשעה באב מקיימים יהודים צום של 25 שעות, המתחיל בשקיעה בערב שלפני יום הצום ומסתיים לאחר רדת הלילה ביום הצום. במהלך הצום נמנעים יהודים מאכילה, שתייה, רחצה, נעילת נעלי עור ומקיום יחסי אישות. בנוסף לצום, יהודים מקיימים מנהגים נוספים בתשעה באב. אלה כוללים קריאת מגילת איכה, אמירת תפילות מיוחדות והימנעות מעבודה. יהודים גם נמנעים מלברך איש את רעהו בתשעה באב, ונמנעים מלימוד תורה, כאות אבל.

כמה זמן אסור לאכול בשר בתשעה באב?

בתשעה באב אסור לאכול בשר במשך כל 25 השעות של הצום. זה כולל את כל סוגי הבשר, כולל עופות, בקר ודגים. כמו כן, אסור לאכול מוצרי חלב כמו חלב, גבינה ויוגורט.

איזה עוד מאכלים אסורים בתשעה באב?

בנוסף למוצרי בשר וחלב, חל איסור לאכול גם מאכלים מבושלים בתשעה באב. זה כולל את כל סוגי המזונות המבושלים, כגון ביצים, דגנים וקטניות. כמו כן, אסור לאכול כל סוג של מזון שבושל בשמן.

איזה מאכלים מותר בתשעה באב?

בתשעה באב מותר לאכול פירות וירקות חיים וכן דגנים וקטניות גולמיים. כמו כן, מותר לשתות מים, תה ושאר משקאות שאינם אלכוהוליים.

שאלות ותשובות

ש: האם מותר לאכול מוצרי חלב בתשעה באב?

ת: לא, אסור לאכול מוצרי חלב בתשעה באב.

ש: האם מותר לאכול מאכלים מבושלים בתשעה באב?

ת: לא, אסור לאכול מאכלים מבושלים בתשעה באב.

ש: האם בתשעה באב מותר לאכול פירות וירקות חיים?

ת: כן, מותר לאכול פירות וירקות חיים בתשעה באב.

סיכום

תשעה באב הוא יום אבל יהודי המנציח את חורבן בית המקדש הראשון והשני בירושלים. בתשעה באב מקיימים יהודים צום של 25 שעות, במהלכו אסור לאכול בשר, מוצרי חלב ומאכלים מבושלים. מותר לאכול פירות וירקות חיים וכן דגנים וקטניות גולמיות. למידע נוסף, בקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן