דף הבית » אטרקציות מומלצות » תשעה באב: כמה זמן לפני אסור ללכת לים?

תשעה באב: כמה זמן לפני אסור ללכת לים?

תשעה באב: כמה זמן לפני אסור ללכת לים?

תשעה באב: מה זה?

תשעה באב הוא חג יהודי המציין את חורבן שני המקדשים בירושלים. זהו יום אבל וצום, והוא מתקיים ביום התשיעי של חודש אב העברי. זהו יום זיכרון לחורבן בתי המקדש, ולטרגדיות נוספות שפקדו את העם היהודי לאורך ההיסטוריה.

מהן ההגבלות של תשעה באב?

בתשעה באב נאסר על יהודים לעסוק בפעילויות מסוימות כמו אכילה, שתייה, רחצה, נעילת נעלי עור וקיום יחסי אישות. בנוסף, נהוג להימנע מלצאת לים בתשעה באב. הגבלה זו מבוססת על פסקת התלמוד הקובעת כי אין ללכת לים בתשעה באב, שכן זהו יום אבל.

כמה זמן לפני תשעה באב אסור ללכת לים?

התלמוד קובע כי אין ללכת לים בתשעה באב, אך אינו מפרט כמה זמן לפני החג יש להימנע מללכת לים. עם זאת, רבנים רבים הציעו כי יש להימנע מלצאת לים מתחילת חודש אב, שהוא לרוב היום הראשון בחודש. משמע שיש להימנע מללכת לים מיום הראשון באב ועד סוף תשעה באב.

השוואה מהירה

פעילות הַגבָּלָה
אֲכִילָה אסור
שְׁתִיָה אסור
רַחְצָה אסור
נועלת נעלי עור אסור
עיסוק ביחסי אישות אסור
הולכים לים מיום א' באב ועד סוף תשעה באב

לסיכום, תשעה באב הוא חג יהודי המציין את חורבן שני המקדשים בירושלים. ביום זה נאסר על יהודים לעסוק בפעילויות מסוימות, כגון אכילה, שתייה, רחצה, נעילת נעלי עור וקיום יחסי אישות. בנוסף, נהוג להימנע מלצאת לים בתשעה באב. הגבלה זו מבוססת על פסקת התלמוד הקובעת כי אין ללכת לים בתשעה באב, שכן זהו יום אבל. התלמוד אינו מפרט כמה זמן לפני החג יש להימנע מללכת לים, אך רבנים רבים הציעו להימנע מלצאת לים מתחילת חודש אב, שהוא בדרך כלל היום הראשון של הים. חוֹדֶשׁ. משמע שיש להימנע מללכת לים מיום הראשון באב ועד סוף תשעה באב. למידע נוסף על תשעה באב, צפו בסרטון זה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן